Co Sochaczewskie Centrum Kultury przygotowuje dla Was

0
249

W jakich wydarzeniach kulturalnych będziemy mogli wziąć udział

.

24.05. SPOTKANIE Z EGZOTYKĄ CZ. 1

W środę, 24 maja 2017 r. o godz. 9.00 w sali Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Hanki Sawickiej 5 odbędzie się Spotkanie z egzotyką cz. 1. Poprowadzi je Zdzisław Chlebowski.

.

26.05. KONCERT CAMERATY MAZOVII

.

27.05. SKAFANDER W KLUBIE KONTRAST

W sobotę, 27 maja 2017 r. o godz. 18.00 w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 wystąpi płocki zespół Skafander. Wstęp bezpłatny. Rezerwacje miejsc na: http://sck.sochaczew.pl/20170210/klub-kontrast. Zapraszamy!

 

Info o zespole pochodzi z oficjalnego fanpage-u:

SKAFANDER to – grupa młodych doświadczonych muzyków, których łączy pasja do muzyki będącej ich sposobem na otaczającą rzeczywistość. Obecny skład tworzą:
Wokal- Piotr „Owen” Włodarski
Instrumenty klawiszowe -Dawid „Otwórz” Chamski
Gitara- Edwin Wierzbicki
Gitara basowa-Marcin „Gutek” Kucio
Saksofon- Piotr Jędraszczak ‘’Jędras’’
Perkusja -Damian „Dymek” Marcinkowski

 

Każdy z członków zespołu jest trochę z innej bajki muzycznej. W naszych utworach znajdziecie elementy : PUNKA, JAZZU, FUNKY I ROCKA… Jednak wspólną płaszczyzną na której skrzyżowały się wypadkowe naszych pomysłów okazała się muzyka REGGAE I SKA. Uwalniamy czystą energię, którą pakujemy na próbach i przemycamy w formie dźwięków, żebyście po rozpakowaniu mieli z tego moc…, Skafander to idealna propozycja na klubowe koncerty, masowe imprezy, juwenalia czy dni miast…

 

Piotr „Owen” Włodarski
Wokalista, frontman, wizjoner. Posiada czarny pas w technikach prawej ręki, co czasem wykorzystuje w grze na gitarze. Autor textów inspirowanych własną wizją otaczającego nas świata, w oparciu o własne przeżycia. Pisze tylko gęsim piórem. Cierpi na tzw. „Oweńską chorobę”. Rozpuszcza się w wodzie, przyciąga przedmioty o ładunkach dodatnich i kłopoty.
Lubi: [Ocenzurowano] Nie lubi: Gdy kończy mu się [Ocenzurowano] i jazzu.

 

Dawid „Otwórz” Chamski
Człowiek, który nie zasługuje na swoje nazwisko. W zespole obsługuje instrumenty klawiszowe, ale nie tylko. Człowiek o zwiększonych wymaganiach jakościowych. Dawid jest naszym menagerem, akustykiem, sponsorem, providentem. Posiada czułe ucho (nie wiem które) i lewą stopę, również czułą.
Lubi: Rozwiązywać problemy. Jazz, ostre ogórki. Nie lubi: Partactwa ze strony akustyków.

 

Edwin Wierzbicki
Istota z polskiego folkloru, prawdopodobnie demon z wierzeń słowiańskich. Innymi nazwami tej istoty są: Edi, Edek (Wielkopolska, Małopolska), Edłin, Eduk (Górny Śląsk). W polskich wierzeniach ludowych Edi był małą, brzydką i złośliwą istotą, którą straszono dzieci w celu ich zdyscyplinowania. Wzmianka o Edku znajduje się w pochodzącej z początku XVII wieku ”Peregrynacji dziadowskiej”– według niej Edek miał bić dzieci i czynić w domu różne szkody. Można go było przebłagać ofiarą z żywności. Relikty tych wierzeń zachowały się jeszcze w XIX wieku (odnotował je m.in. Oskar Kolberg). W zespole Skafander gra na gitarach-wielu, czasem jednocześnie.
Lubi: Grać (za głośno) na gitarze. Nie lubi: Czosnku, wody święconej, srebra.

 

Damian „Dymek” Marcinkowski
Z zamiłowania garkotłuk, z zawodu perkusista. Doświadczony muzyk i utytułowany hodowca rytmów. Dla słuchaczy- poruszyciel bioder, dla zespołu- władca rytmów, dla żony i córki- mąż i ojciec, dla władz- kolejny numer pesel. Chrapie do rytmu. Sumienny i uczciwy przyjaciel, na którego zawsze można liczyć (pisze tak bo wiszę mu hajs). Damian ma za sobą wiele koncertów, ale ciągle mniej niż przed sobą. Dlatego w przyszłość spogląda pełnym nadziei wzrokiem, a na przeszłość trzecim okiem. Solidny element zespołowej układanki.
Lubi: Gdy praca daje efekty, a utwory mają ciekawy aranż. Nie lubi: Gdy pisze się o nim głupoty.

 

Piotr „Jędras” Jędraszczak
Piotr jest najstarszy z naszego zespołu, podobno odcisnął się w węglu. Posiada również złote ucho. Świetnie wgryza się w całość. Mamy z nim utrudniony kontakt, gdyż Piotr najpierw transponuje nas z polskiego na język saksofonistów, (nieosiągalny dla śmiertelników) a potem czytając a vista stara się odpowiadać do nas po polsku. Nie posiada w domu sprzętu audio, więc w okresie od marca do września mieszka w samochodzie, bo tam jest radio CD.
Lubi: Muzyke i święty spokój Nie lubi: Gdy jakieś majstry z wkrętarką proszą go, by przestał dmuchać w rurę, bo ich rozprasza.

 

Marcin „Gutek” Kucio
Marcin abdykował ze świetnej posady w Watykanie, żeby grać na basie w Skafandrze. Słyszy infradźwięki. Jest koniem pociągowym. Potrafi ze strun od basu zrobić spaghetti alla carbonara, w taki sposób, że jedzący dowiedzą się o tym dopiero na drugi dzień. Upośledzony wyznaniowo. Po zapoznaniu się z pełną instrukcją obsługi, robi się bardziej przyjazny dla użytkownika.
Lubi: Coś przegryźć i komuś dogryźć. Wędki, jazz i swoją brodę. Nie lubi: Wyrażenia „Trzeba było”.

 

.

30.05. SPOTKANIE AUTORSKIE

W środę, 30 maja 2017 r. o godz. 10.45 w sali Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Hanki Sawickiej 5 odbędzie się Spotkanie autorskie. Poprowadzi je Jadwiga Orczyk-Miziołek prezentując m.in. malowanie na jedwabiu, ikony i malarstwo.

.

31.05. SPOTKANIE Z EGZOTYKĄ CZ. 2

W środę, 31 maja 2017 r. o godz. 9.00 w sali Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Hanki Sawickiej 5 odbędzie się Spotkanie z egzotyką cz. 2. Poprowadzi je Zdzisław Chlebowski.

.

2.06.2017 MUSICAL FABRYKA

W piątek, 2 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8 wystawiony zostanie przez Teatr MASKA musical „Fabryka”. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie SCK przy ul. Żeromskiego 8; tel.: 46 863 25 02.

Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty teatralnej Sochaczewskiego Centrum Kultury – obejrzenia pierwszego, całkowicie autorskiego spektaklu muzycznego FABRYKA w reżyserii Dawida Żakowskiego i wykonania młodych aktorów z Teatru „Maska”.

FABRYKA inspirowana jest muzyką takich nurtów muzycznych jak: Pink Floyd, Sia czy Björk. Prace nad nią trwały już od roku.

FABRYKA Porusza bardzo społeczne problemy. Ściera się z codziennymi zagadnieniami. Przekracza granicę dorosłości. „Fabryka” ma dwóch głównych bohaterów. Ona i on. Maciek i Mela. Każde z nich ma swoje własne małe i większe tragedie… śmierć ojca, marzenia o sławie zderzone z przykrą, szarą codziennością i pogonią za pieniądzem. To oni prowadzą pewnego rodzaju grę. Grę pomiędzy sobą, pomiędzy innymi aktorami i wreszcie pomiędzy sobą i widzem. Ta gra nazywa się właśnie „Fabryka”. Sama nazwa jest wieloznaczna. Stanowi przestrzeń bardzo umowną. Fabryką, w której doświadcza się rzeczy i transformacji.

FABRYKA  jest pełna głosów. Zmusza do myślenia, do poszukiwania odpowiedzi w literaturze, polskim i zagranicznym dramacie, do dyskusji o wartościach mniej lub bardziej uniwersalnych, o problemach społecznych i dotyka filozofii.

Spektakl odbędzie się 2 czerwca o godz. 18.00
w SCK przy ul. Żeromskiego 8.

koordynator: Magdalena Franaszek-Niewiadomska, tel.: 46 863 07 68, 602 577 177, m.franaszek.niewiadomska.sck@gmail.com

REŻYSERIA: Dawid Żakowski
SCENARIUSZ: Katarzyna Fornalska i Dawid Żakowski
PRZYGOTOWANIE WOKALNE: Monika Rychwalska
TEKST PIOSENEK: Monika Rychwalska, Kasia Fornalska, Antek Kudelko, Amelia Rosa, Dagmara Bukowska, Maja Rychwalska, Marysia Fornalska
OPRAWA MUZYCZNA: Łukasz Rogowiecki, Konrad Bańburski
KOSTIUMY: Karolina Papiernik (ALJEKA)
SCENOGRAFIA Gamid Ibadullayev i Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych
CHOREOGRAFIA: Klaudia Cieślak (Teatr MASKA) przy wsparciu Julii Kieroń i Barbary Mońki (Grupa ABSTRAKT)
PRODUKCJA: Sochaczewskie Centrum Kultury
OBSADA:
Maciek – Dawid Rębowski
Mela – Marysia Fornalska
Matka – Monika Rychwalska
Megan – Małgorzata Popławska
Dia – Katarzyna Fornalska
Kosta – Dagmara Bukowska
Lelek/Łowca Talentów – Antoni Kudelko
Zoe/Piosenkarka – Amelia Rosa
Pola – Zuzanna Paduch
Róża – Klaudia Cieślak
Lilka – Maja Rychwalska
Wiktor – Mateusz Witkowski
Siostry Wiktora – Natalia Janowska, Paula Szewczyk
Tancerki – Julia Kieroń, Barbara Mońka

Tekst: Anna Wolińska/ modyfikacja: Łukasz Kuciński

.

4.06. TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO SOCHACZEWA

W niedzielę, 4 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się Turniej Szachowy o Mistrzostwo Sochaczewa w grze szybkiej. Zapraszamy i prosimy o potwierdzenie swojego udziału pod adresem: teresa.klujszo.sck@gmail.com

.

5.06. MUSICAL FABRYKA – DLA SZKÓŁ

W piątek, 5 czerwca 2017 r. o godz.: 10.00 i 12.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8 wystawiony zostanie przez Teatr MASKA musical „Fabryka”. Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie SCK przy ul. Żeromskiego 8; tel.: 46 863 25 02.

Zapraszamy wszystkie szkoły do skorzystania z wyjątkowej oferty teatralnej Sochaczewskiego Centrum Kultury – obejrzenia pierwszego, całkowicie autorskiego spektaklu muzycznego FABRYKA w reżyserii Dawida Żakowskiego i wykonania młodych aktorów z Teatru „Maska”.

.

8.06. MAŁY TALENT SOCHACZEWA 2017

Uwaga, już 8 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci z okazji Dnia Dziecka w wieku od 3 do 12 lat na super zabawę, w której każdy może zostać MAŁYM TALENTEM SOCHACZEWA 2017!

TERMIN I MIEJSCE
Konkurs odbędzie się w dniu 8.06.2017 (czwartek) w siedzibie SCK przy ul. 15 Sierpnia 83 – Sala Koncertowa, Galeria, Pracownia Plastyczna.

WARUNKI UCZESTNICTWA
– W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 12 lat.
– Konkurs ma oceniać talent a nie umiejętności dziecka w związku z powyższym nie ma podziału wiekowego. Okazać się bowiem może, że trzylatek ma większe zdolności od wypracowanych umiejętności dziecka w wieku 12 lat.
– W konkursie mogą wziąć udział soliści bądź zespoły.
– Uczestników zgłaszać może szkoła, przedszkole bądź rodzic lub opiekun.
– Każde dziecko bądź zespół przygotowuje jedną prezentację od 3 do 5 minut.
– Akompaniament muzyczny może być wykonywany na żywo (do dyspozycji fortepian) lub nagrany na płytę CDR (w systemie Wave) – dostarczony organizatorowi w dniu konkursu.
– Wszelkie inne elementy występu scenicznego uczestnik powinien zapewnić sobie sam bądź poinformować Organizatora o swoich potrzebach. W ramach możliwości Organizator postara się pomóc przy występie.
– Opiekunowie uczestników biorą pełną odpowiedzialność za „niebezpieczne” występy (np. akrobacje)
-wszystkie prezentacje muszą wykonane być na żywo!

PRZEBIEG KONKURSU
Uczestnika konkursu można zgłosić w Impresariacie SCK, drogą e-mailową ( sekretariat15sierpnia.sck@gmail.com ) bądź telefonicznie (46 863 07 68, 507 501 227) do dnia 6 czerwca 2017 r. wypełniając kartę zgłoszenia.

Rejestracja odbywa się w dniu konkursu, tzn. 8 czerwca 2017 r. (czwartek) w godz. 9.00 – 9.30.

Uczestnik w dniu rejestracji, tuż przed występem uiszcza 5 złotych od osoby za udział w konkursie.

Przesłuchania w formie zabawy przeprowadzone zostaną w:
Sali Koncertowej SCK przy ul. 15 Sierpnia 83, w godz. 9.30 – 14.00 (w kategorii teatr, muzyka, taniec, sztuczki magiczne i inne) oraz w Pracowni Plastycznej i Galerii (w kategorii sztuki plastyczne: rysunek, malarstwo, itp.)

Przesłuchania odbywają się w kolejności – od najmłodszego do najstarszego uczestnika

Konkurs oceniany będzie w kilku kategoriach szeroko pojętych, tj.: muzyka, teatr, taniec, plastyka oraz sztuczki i inne sceniczne wynalazki.

NAGRODY
Spośród wszystkich uczestników Jury przyzna prestiżowe tytuły: TALENT SOCHACZEWA 2017 oraz PEREŁKA SOCHACZEWA 2017.

Każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa, medale małego talentu, a wyróżnieni i nagrodzeni – nagrody ufundowane przez sponsorów oraz możliwość zaprezentowania się na scenach, jako „Mały Talent Sochaczewa” i „Perełka Sochaczewa” wraz z Sochaczewskim Centrum Kultury podczas Dni Sochaczewa 2017.

W przerwie obrad Jury zapraszamy wszystkich uczestników do wspólnej zabawy – Dyskotekę pana „Jacka” zorganizowaną dla dzieci z okazji Dnia Dziecka!

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się tego samego dnia, tuż po obradach Jury powołanego przez organizatora.

JURY OCENIAĆ BĘDZIE:
-oryginalność wykonania, spontaniczność, pomysłowość, dobór repertuaru, ogólne wrażenie artystyczne
Zapraszamy

 

.

9.06. SALONIK „W PODCIENIACH KRAMNIC

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza do Saloniku Muzyczno-Literackiego „W podcieniach Kramnic” już 9 czerwca 2017 r. o godz. 19.00.  Nowa odsłona nosi nazwę: „Repetytorium z młodości”.

Wystąpią:

Magdalena Węgrzynowicz-Plichta, Poetka

Barbara Leśniak, fortepian/wokal.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Kramnice Miejskie, ul. 1 Maja 21

.

9.06. WARSZTATY ORIGAMI

W piątek, 9 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 w sali Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Hanki Sawickiej 5 odbędą się warsztaty origami dla dużego i małego. Poprowadzi je metodyk Zofia Szydełko.

 .

9.06. ZABAWY I GRY

W piątek, 9 czerwca 2017 r. o godz. 10.45 w sali Sekcji Edukacji i Klubu Nauczyciela Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Hanki Sawickiej 5 odbędą zabawy i gry w języku angielskim i polskim o tematyce „Moje Miasto”. Prowadzi je instruktor Anna Robak.

.

14.06. XXIV POWIATOWY PLASTYCZNY KONKURS „PLASTEK”

XXIV   POWIATOWY  PLASTYCZNY  KONKURS DLA  DZIECI   ,,PLASTEK”

na temat: „ZWIERZĘTA ZAMIESZKUJĄCE PUSZCZĘ KAMPINOSKĄ”

ORGANIZATOR :

Sochaczewskie Centrum Kultury, ul. Chopina 101

  1. CELE  KONKURSU :

-Zainteresowanie dzieci i młodzieży otaczającą przyrodą.

-Rozwijanie wyobraźni.

-Stworzenie interesującej wystawy prac i prezentacja twórczości w galerii SCK.

  1. TEMATYKA  PRAC:

Zwierzęta, które zamieszkują Kampinoski Park Narodowy. Liczymy na Waszą samodzielną  wypowiedź, wyobraźnię i inwencję twórczą.

  1. UCZESTNICY KONKURSU:

-Konkurs o zasięgu Powiatowym

-Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja) w wieku od 3 lat do ostatniej klasy gimnazjum .

Prace oceniane będą w następujących kategoriach :

Kategoria I obejmuje: przedszkola i klasy zerowe  (przedszkolne   i  szkolne)

Kategoria II obejmuje: klasy od  I do III

Kategoria  III obejmuje: klasy od  IV do VI

Kategoria IV obejmuje: gimnazja

  1. JURY:

-Jury dokona oceny prac przyznając nagrody w/g kategorii

-Nagrody rzeczowe i dyplomy przyznawane będą w czterech kategoriach wiekowych I, II, III miejsca  i wyróżnienia

 

  1. WARUNKI KONKURSU:

Zgłaszająca się placówka może  dostarczyć do 10 prac w każdej z czterech kategorii wiekowych     

-Nie przyjmujemy prac zbiorowych i zrolowanych

-Proponujemy, żeby  prace, które będą reprezentować daną placówkę były wyłaniane w drodze wewnętrznego konkursu

-Komisja zastrzega sobie prawo wyboru prac do ekspozycji pokonkursowej

-Prace mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej (zachęcamy do eksperymentowania)

-Prace wykonane niesamodzielnie nie będą oceniane !!

Format prac A 3

-Wymagana jest oprawa prac ( passe–partout nie więcej niż 2cm )

-Każda praca powinna być zaopatrzona w metryczkę, opisaną drukowanymi literami, zawierającą następujące dane : imię, nazwisko, klasę, tytuł pracy, nazwę i adres szkoły lub przedszkola, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego, tel. kontaktowy

-Nadesłane na konkurs prace nie będą zwracane, pozostaną własnością  organizatorów,  którzy  zastrzegają sobie  możliwość ich opublikowania

-biorąc udział w Konkursie, uczestnik akceptuje jego regulamin.

 

  1. POSTANOWIENIA DODATKOWE

Autorzy (opiekunowie prawni w imieniu niepełnoletnich autorów) zgadzają się na wykorzystanie prac w następujący sposób:

 

-utrwalanie oraz powielanie prac techniką cyfrową i drukarską w nieograniczonej liczbie egzemplarzy,

 

-rozpowszechnianie prac poprzez publiczne wystawienie, wyświetlenie, a także publiczne udostępnianie prac w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym (dwutygodniowa wystawa w galerii TRAKT)

 

 

  1. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 

Organizator zastrzega sobie prawo do:

-zmiany postanowień niniejszego regulaminu w przypadku zmian przepisów prawnych lub innych istotnych zdarzeń mających wpływ na organizację Konkursu.

-rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.

 

Termin dostarczenia prac do 2 czerwca 2017 r.(piątek) 

na adresSochaczewskie Centrum Kultury ul. Chopina 101

                 96-500  Sochaczew   tel. 46 863-25-72

sekretariat.chopina.sck@gmail.com

 

Otwarcie wystawy połączone z uroczystym podsumowaniem  konkursu, wręczeniem  nagród, wyróżnień i dyplomów obędzie się:

14 czerwca 2017 r. (środa)

o godzinie 12.00 w galerii ,,TRAKT’’

Sochaczewskiego Centrum Kultury ul. Chopina 101

UWAGA:

Podany termin może ulec zmianie, o czym organizator poinformuje zainteresowanych w formie pisemnej   z odpowiednim wyprzedzeniem. Serdecznie zapraszamy!

Regulamin do pobrania:

REGULAMIN PLASTEK 2017

 

.

6.08. ZESPÓŁ OPEN DAY – SZKLANE PRZEBOJE

W niedzielę, 6 sierpnia 2017 r. podczas imprezy plenerowej „Sochaczewski Zwierzyniec”  w koncercie „Szklane przeboje” wystąpi Zespół OPEN DAY.

Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*