Co Sochaczewskie Centrum Kultury przygotowuje dla Was

0
359

W jakich wydarzeniach kulturalnych będziemy mogli wziąć udział

.

Termin zgłoszeń do 22.09. – SOCHACZEWSKI LAUR

.

23.09. RAPSODIA PRAWIE BŁĘKITNA

.

Do 25.09.  PRZEMKO STACHOWSKI I ALIUD ARTIS

W dniach 8 lipca – 25 września 2017 w Museo Comunale Palazzo Caccia w Sant’ Oreste w Rzymie Przemko Stachowski, wraz z innymi artystami (m.in. Grupą Jutrzenka) weźmie udział w przeglądzie artystów związanych z Galleria Vittoria. Wspólna wystawa nosi tytuł: Aliud Artis.

.

.

28.09. ORFEO ’70

W czwartek, 28 września 2017 r. o godz. 19.00 w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się performance „ORFEO ’70”. W ramach Teatralnych Czwartków na scenie wystąpi Kamil Adamus. Wstęp wolny -zapraszamy!

Informacja o spektaklu z http://centrumsztukitanca.eu/

„Stowarzyszenie Sztuka Nowa – Dawid Żakowski „ORFEO ’70” – występuje: Kamil Adamus.

Spektakl Orfeo 70′ stanowi podsumowanie osobistych doświadczeń emigracyjnych. Orfeo, po latach emigracji, powraca na ziemie polskie, aby odnaleźć Eurydykę/Elżbietę Zet.

Ścieranie się wielu języków i kultur dostrzeżone przezeń w trakcie długiego pobytu za granicą wpływa na swoisty sposób odczytania Polski, tak w sensie przemian historycznych, jak i i umiejętności mówienia na tematy osobiste.

Spektakl operuje wieloma rodzajami dyskursu użytymi w celu poszukiwaniu słowa, obrazu i pisma, które służą przywróceniu pamięci tego, co minione.

Reżyseria : Dawid Żakowski
Wykonanie: Kamil Adamus
Motywy wizualne : Robert Rabiej
Produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa w Warszawie
Partnerzy: Royal Central School of Speech and Drama w Londynie i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie
Premiera: work in progress 24.04.2016 Lub/Lab – rezydencja w Pracowni TF”.

.

26.09. PUDER DO CERY ZIMNEJ

We wtorek, 26 września 2017 r. o godz. 19.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8 w programie „Puder do cery zimnej” wystąpi Rafał Pacześ.

Bilety do nabycia w SCK przy ul. Żeromskiego 8 w Sochaczewie. Informacje pod numerem telefonu: 46 862 25 02.

.

29.09. ZAPIS

W piątek, 29 września 2017 r. o godz. 17.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 odbędzie się wernisaż wystawy Emilii Zielińskiej: „Zapis”.

Ekspozycja przedstawia zbiór prac stworzonych na przestrzeni 2017-2018 roku. Większość rysunków wykonana jest pastelami suchymi, są też obrazy olejne z domieszką farb akrylowych oraz akwarele. Tematyka prac jest różna, od portretu po martwą naturę.

Wstęp wolny.

.

2.10. MOROWE PANNY

.

10.10. MARTWA NATURA W GALERII ANTRESOLA SCK

W nowej Galerii Antresola Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8 można oglądać wystawę prac uczestników zajęć warsztatowych z pracowni Deco Arch prowadzonej przez artystę malarza i fotografika Przemko Stachowskiego.

Na wystawie można prześledzić, jak młodzi adepci sztuki radzą sobie z „Martwą naturą” i innymi studiami w różnych technikach plastycznych. Okazuje się, że często osiągają zaskakujące efekty. Grupę tworzą uczestnicy w wieku od 10 do 18 lat, choć zdarzają się i prace 7-8-latków.
Na wystawie można obejrzeć również olejne etiudy studyjne Przemko Stachowskiego ukazujące pejzaż polski z cyklem prac ukazujących tradycyjne, wrośnięte w nasz pejzaż kapliczki przydrożne.

Wystawę można oglądać do 10 października, od poniedziałku do piątku w 9:00 – 18:00.

Galeria Antresola
Sochaczewskie Centrum Kultury
ul. Żeromskiego 8

Fot. i tekst: Przemko Stachowski

.

15.10. MIĘDZY ŁÓŻKAMI

W niedzielę, 15 października 2017 r. o godz. 16.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8 wystawiona zostanie komedia „Między łóżkami”. Cena biletu: 85 zł.

Sztuka ta jest inteligentną komedią Normana Fostera. Składa się z sześciu epizodów. Przedstawia zabawne i wzruszające losy mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w kanadzie. Zobaczymy w sumie 15 postaci głównych z parą uprawiającą seks na antenie radiowej granych przez pięciu znakomitych aktorów. Będzie zabawnie, ale i refleksyjnie.

Występują:

Katarzyna Skrzynecka
Maria Niklińska/Katarzyna Ankudowicz

Artur Barciś
Robert Majewski
Radosław Pazura

.

19.10. SOCHACZEWSKI LAUR

Miło nam poinformować, że wernisaż 35. Sochaczewskiego Lauru – V  Ogólnopolskie Biennale Sztuki z cyklu: Cztery Pory Roku – Lato na Mazowszu odbędzie się 19 października, o godz. 17.00 w Galerii TRAKT Sochaczewskiego Centrum Kultury. Celem konkursu jest zainspirowanie twórców bogactwem piękna mazowieckich, oczywiście letnich, krajobrazów. Zachęcamy zatem artystów, amatorów, młodych adeptów sztuki do przeniesienia własnych ekspresji na płótno i wymienienia się swoimi spostrzeżeniami, a także umiejętnościami podczas wystawy.

„Sochaczewski Laur” ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział twórcy, którzy ukończyli 16 wiosen. Prace wykonane techniką malarską w formacie nie większym niż 100×90 cm powinny być oprawione i przystosowane do zawieszenia. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić trzy prace zgodne z tematem – „Lato na Mazowszu”.

Warto zauważyć, że chociaż do obrazów należy załączyć metryczkę zawierającą dane takie jak: imię i nazwisko autora, wiek, telefon czy adres to komisja konkursowa złożona z ekspertów z zewnątrz, tzn. spoza Sochaczewa, powołana przez dyrektora Sochaczewskiego Centrum Kultury oceniać będzie prace anonimowo. Zatem to, kto wygra konkurs pozostanie tajemnicą do… samego ogłoszenia wyników podczas wernisażu.

Prace dostarczamy do sekretariatu Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 do 22 września br., a wszelkie dodatkowe informacje możemy uzyskać, dzwoniąc pod numer 46 863 25 72. Nieoficjalnie wiemy, że V Ogólnopolskie Biennale Sztuki cieszą się dużym zainteresowaniem i do SCK dostarczono już ponad 80 prac, które zawalczą o nagrody pieniężnie oraz rzeczowe.

Wszystkim twórcom życzymy powodzenia i dziękujemy za wrażenia artystyczne, jakimi dzielą się z miłośnikami sztuki naszej małej ojczyzny.

Terkst: Anna Wolińska

.

17.10. WYSTAWA TWÓRCZOŚCI NAUCZYCIELI

We wtorek, 17 października 2017 r. o godz. 17.00 w Kramnicach Miejskich przy ul. 1 Maja 21 odbędzie się wernisaż Wystawy Twórczości Nauczycieli na Dzień Edukacji. Tego wieczora będzie można spotkać się z autorami prac oraz obejrzeć występ grupy OPEN DAY z Sochaczewskiego Centrum Kultury. Wstęp wolny. Zapraszamy!

.

17.11. PIKANTNI – SPEKTAKL DLA DOROSŁYCH 

W piątek, 17 listopada 2017 r. o godz. 19.30 zapraszamy  do Sochaczewskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8 na spektakl dla dorosłych „Pikantni”.

Spektakl opowiada historię dwóch znudzonych sobą par małżeńskich. Są to: Alex i Doris oraz Bea i Christoph. Wszyscy szukają wrażeń, by podnieść pikantność swoich związków. Pary po zapoznaniu się na portalu randkowym postanowiły urządzić wspólne, intymne spotkanie. Sytuacja robi się trudna już od samego początku wieczoru. Obie pary nie spodziewają się jednak jaki będzie finał całej historii. Nie wszyscy bowiem wiedzą na co się decydują. Komedia w szybkim tempie zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami.

Wystepują: Doris – Barbara Kurdej-Szatan, Bea – Anna Mucha, Christoph – Mikołaj Roznerski/Mikołaj Krawczyk, Alex – Michał Ziembicki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*