Spacerkiem po Żelazowej Woli

0
55

8.09.2016 r cała klasa II wraz z wychowawcą Marzanną Zielińską i pedagogiem szkolnym Pauliną Kocimską wyruszyła na wycieczkę do Żelazowej Woli.

To miejsce szczególne i wyjątkowe. Przyciąga turystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Właśnie tutaj urodził się znany całemu  światu wybitny pianista i kompozytor – Fryderyk Chopin. Nasza grupa przywitana została przez dyrektor Joannę Niewiadomską – Kocik, która przez cały czas czuwała nad nami. Po uroczystym powitaniu  dzieci wyruszyły do parku w poszukiwaniu „barw natury”. Wspaniałe drzewa, krzewy, stawy i mosty nad płynącą rzeczką Utratą tworzyły malowniczą przestrzeń, którą najmłodsi przenieśli na papier. Różnobarwne liście i trawy cieszyły nasze oczy. Kolorowe kwiaty tworzyły przepiękne dywany. Podczas spaceru po parku mieliśmy wrażenie, że cichutko płynąca z niewielkich głośników muzyka, budzi swym brzmieniem do życia i twórczej pracy. Muzyka była inspiracją do naszej pracy.

Zorganizowana przez nas wystawa, przyciągała turystów. Prace okazały się niezwykle barwne i ciekawe. Wszystkie zostały nagrodzone.

Po zajęciach plastycznych zwiedziliśmy dworek, w którym przyszedł na  świat Fryderyk Chopin. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat dzieciństwa małego Frycka. Wysłuchaliśmy także koncertu fortepianowego w  wykonaniu uczennicy Liceum Artystycznego z Warszawy. Nastoletnia pianistka wprowadziła nas w nastrój zadumy, by następnie porwać w rytmie mazurków.

Nawiązaliśmy współpracę z Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, dlatego też w najbliższym czasie wybieramy się na kolejne warsztaty. Tym razem uczestniczyć w nich będą uczniowie klas starszych, którzy pod okiem specjalistów będą rozwijać swoje talenty.

Nasza wycieczka była niezwykle ciekawa. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

Szkoła Podstawowa w Feliksowie