Sport. Piłka nożna. Udana inauguracja Promyka Nowa Sucha

0
18

Promyk Nowa Sucha

Za nami pierwsza kolejka rozgrywek warszawskiej „A” klasy, w której udany start zaliczył Promyk Nowa Sucha.

Warszawska „A” klasa

Promyk Nowa Sucha – Błonianka II Błonie 3:2 (1:1)

Bramki: Artur Rogala x3

Odnosząc prawie same zwycięstwa w przedsezonowych sparingach Promyk przystępował do pierwszego meczu ligowego z dużymi nadziejami na wygraną. Potwierdziło się to po 4 minutach gry, gdy Artur Rogala uprzedził interweniującego bramkarza i posłał piłkę do siatki. Gospodarze po bramce osiągnęli przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować. Niestety niewykorzystane sytuacje się zemściły i w końcówce pierwszej połowy goście po ładnym strzale z rzutu wolnego doprowadzili do remisu. Promyk jednak nie dawał za wygraną i na 15 minut przed końcem, w krótkim odstępie czasu zdobył dwie bramki. Wydawało się, że sytuacja jest już opanowana, ale tuż po doprowadzeniu do stanu 3:1 graczom z Nowej Suchej przytrafiło się trafienie samobójcze i do końca meczu nie mogli być pewni zwycięstwa. Wynik się jednak nie zmienił i trzy punkty trafiły na konto gospodarzy.

Skład: S. Grefkowicz, K. Dalke (P. Gajda), Popławski, Sabalski, T. Mikulski, Dąbrowski, Maciak, Cieślak (J. Grefkowicz), Barcikowski, Kamiński (Zienkiewicz), Rogala.

Druga drużyna Promyka rozgrywki warszawskiej „B” klasy rozpocznie za tydzień, ale w weekend rozegrała ostatni mecz kontrolny z Orkanem Sochaczew

Promyk II Nowa Sucha – Orkan Sochaczew 5:1 (3:1)

Bramki: Rafał Muras x3, Adrian Chałubek, Jarosław Grefkowicz

Mecz właściwie od początku do końca przebiegał pod kontrolą gospodarzy. Goście sporadycznie pojawiali się pod bramką Promyka, a jedyne trafienie zaliczyli po golu samobójczym. Gracze z Nowej Suchej zdobywając pięć bramek pokazali, że mogą spokojnie przygotowywać się do pierwszego meczu ligowego.

Skład Promyka: K. Drązikowski, Orłowski, M. Gajda, Pacholski, Barcikowski, Giersz (P. Muras), J. Grefkowicz, Cieślak, Chałubek, Zienkiewicz, R. Muras.