Spotkanie burmistrza z mieszkańcami Karwowa

0
86

Mieszkańcy Karwowa spotkali się z burmistrzem 14 listopada w salce parafialnej tamtejszego kościoła. Z inicjatywy policji w spotkaniu wziął udział dzielnicowy z tego rejonu.

Mieszkańcy narzekali na to, że osiedlowy plac zabaw stał się miejscem spotkań młodych ludzi, którzy przychodzą tam, żeby wypić alkohol, zrobić burdę i zniszczyć urządzenia. Główna przyczyna, zdaniem mieszkańców, tkwi w niekontrolowanej sprzedaży alkoholu na osiedlu. Jak opowiadali uczestnicy spotkania, mogą go kupić nawet dzieci, które później dewastują dzielnicę.

Dzielnicowy informował, że plac zabaw został wpisany na policyjną mapę zagrożeń, zostanie objęty monitoringiem, częstymi patrolami, a jeśli pojawią się fundusze, to także stałą ochroną. Mieszkańcy domagali się jednak większej kontroli całego osiedla. Policjanci zachęcali do częstego kontaktu z dzielnicowym, rozdawali wizytówki z bezpośrednim telefonem oraz ulotki ostrzegające przed oszustwami „na policjanta” i „na wnuczka”, których plagę ponownie odnotowano w Sochaczewie.

O sprawach miejskich mówił burmistrz Piotr Osiecki, zapowiadając na przyszły rok duże inwestycje w Sochaczewie. Co do osiedla w Karwowie, nadal najważniejsze są ulice, ale dzięki programowi „Drogi zamiast błota”, zostało ich niewiele do zrobienia. Burmistrz informował, że w przyszłym roku, kiedy zakończy się asfaltowanie trzech ostatnich ulic, ten problem przestanie istnieć. Wtedy będzie czas, aby zająć się sprawą chodników, przejść dla pieszych czy progów zwalniających. Te ostatnie zaczną się zresztą pojawiać w przyszłym roku, a to za sprawą Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dyskusja na spotkaniu toczyła się także wokół zaśmiecania osiedlowego lasu, rozkładu jazdy ZKM, palenia śmieci w przydomowych kotłowniach, alternatywnej przeprawy mostowej. (sos)