Spotkanie z sokolnikiem w Szkole Podstawowej w Iłowie

0
419

DSC_1623

W ramach programu „ Przyroda-Twój Przyjaciel” realizowanego w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Iłowie we współpracy z Zarządem Okręgu LOP w Płocku, uczniowie klas I-VI wzięli udział w konkursach plastyczno-przyrodniczych: „Co piszczy w trawie” oraz „Ptaki w mieście”.

21 i 24 listopada 2014 r. odbył się również cykl spotkań uczniów klas I-VI z sokolnikiem, absolwentem naszej szkoły, Igorem Kowalskim.

Inicjatorem i organizatorem tego przedsięwzięcia była wicedyrektor szkoły Renata Majewska oraz nauczycielka przyrody i opiekun Szkolnego Koła LOP Aneta Dąbrowska- Gorzka. Podczas spotkania sokolnik przekazał uczniom wiele ciekawych informacji na temat hodowli, upodobań, diety i ochrony ptaków drapieżnych oraz sposobu i rodzaju wykonywanej pracy z nimi. W pokazie brały udział: jastrząb meksykański i sokół wędrowny. Te niezwykłe ptaki prezentowały się dumnie na rękawicy sokolnika, dzięki czemu dzieci mogły się im przyjrzeć z bliska, pogłaskać lub również potrzymać na rękawicy. Pokaz był na tyle ciekawy, że pomimo przerwy nikt nie wychodził z sali, a na zakończenie uczniowie wykonywali sobie fotografie z drapieżnikami. Lekcja przyrody z Igorem Kowalskim i jego ptakami była niezwykłym wydarzeniem w szkole.

R. Majewska, A. Gorzka

DSC_1684