Sprawdzamy postęp prac na drogach MZDW

0
72

Piłsudskiego jak stół. Kilka tygodni wystarczyło, by półkilometrowy odcinek ulicy Piłsudskiego nabrał nowego blasku. W połowie sierpnia zakończył się, zlecony przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, remont nawierzchni drogi między skrzyżowaniem z ulicą 1 Maja a rondem przy wiadukcie PKP. Asfalt i krawężniki wymieniono na ponad 550 metrach, a roboty o wartości 287 tys. wykonała podsochaczewska Prima. Trzeba przyznać, że wykonawca poradził sobie z nimi szybko i sprawnie, podobnie jak z przebudową przejazdu kolejki wąskotorowej przecinającego ulicę Piłsudskiego.

.

Most na Pisi. Powstaje tam zupełnie nowa przeprawa dostosowana do ruchu tirów i innych samochodów o ponadstandardowej masie. Most powstaje od podstaw w miejscu starego, rozebranego kilka miesięcy temu. Nowa konstrukcja oparta zostanie na przyczółkach żelbetowych posadowionych na palach. Most będzie miał ponad 30 m długości, 18 m szerokości, dwie jezdnie po 4 metry każda oraz obustronny chodnik (2x 2,5 m).
Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac. Zakończyły się już prace przy budowie konstrukcji mostu, trwają przygotowania do betonowania płyty mostu. Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu rozpocznie się betonowanie płyty – mówi rzecznik MZDW Monika Burdon.