Srebrna Osiemdziesiątka

W Teresinie odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół powiatu sochaczewskiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych Osiemdziesiątka zajęła drugie miejsce ustępując zwycięzcy zaledwie o cztery punkty.

Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół w Teresinie, jej gośćmi byli Jolanta Gonta starosta powiatu sochaczewskiego i dwukrotny złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą – Tomasz Majewski. Uroczystość prowadził absolwent naszej szkoły – Marcin Odolczyk.

Podsumowanie połączone zostało z inauguracją sportowego roku szkolnego 2017/2018, w którym „Osiemdziesiątka” zanotowała już kilka zwycięstw. Dziewczyny zdobyły mistrzostwo powiatu w piłce nożnej oraz tenisie stołowym. Chłopcy zaś stanęli na najwyższym podium w przełajowych biegach sztafetowych, siatkówce oraz koszykówce. Złoty medal był mega-sensacją. W pokonanym polu pozostawieni zostali reprezentanci Chopina oraz Ogrodnika.

Warto zaznaczyć, że w ostatnich latach Osiemdziesiątka zawsze jest w gronie dwóch najlepszych szkół i co najważniejsze z roku na rok jesteśmy coraz bliżej zwycięstwa.

Może tym razem się uda. Wierzymy w naszych sportowców oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Gratulujemy dyrektor Julii Jakubowskiej, która otrzymała nagrodę specjalną, wyróżniony został także za „dwa złota” wuefista Jakub Seklecki.