Starosta przekazuje koszulkę z autografami piłkarzy

0
97

Wyjątkowa koszulka z podpisami trzech wybitnych reprezentantów piłkarskiej kadry narodowej poszerzyła pulę przedmiotów, które będzie można wylicytować podczas niedzielnej (27 sierpnia) III edycji „Święta Bzury”. W czasie imprezy odbędzie się akcja pomocy Pawłowi Kubiakowi, byłemu komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, w walce o zdrowie. Środki z aukcji zostaną przeznaczone na refundację kosztów jego leczenia.

T-shirt, na którym swoje autografy złożyli Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Łukasz Teodorczyk przekazała organizatorom imprezy Jolanta Gonta, starosta sochaczewski. – Chcę w ten sposób wesprzeć licytację, mam nadzieję, że ta cenna koszulka znajdzie hojnego nabywcę – mówi starosta. Co ciekawe, koszulkę tę starosta wylicytowała podczas czerwcowego oficjalnego otwarcia sochaczewskiej plaży miejskiej i kąpieliska nad Bzurą. Wówczas odbyła się aukcja na rzecz wparcia leczenia na młodziutkiej Alicji z Sochaczewa.

St. bryg. Paweł Kubiak od 1997 do 2014 roku był Komendantem Rejonowej i Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. W grudniu 2016 roku, po nagłym zatrzymaniu akcji serca doznał utraty świadomości, której nie może odzyskać do dziś. Ratunkiem dla byłego komendanta jest długotrwała rehabilitacja, która wraz ze specjalistyczną pomocą medyczną daje nadzieję na powrót do zdrowia i odzyskania sprawności fizycznej. Koszty leczenia jednak przekraczają możliwości jego bliskich. Jedynym ratunkiem jest pomoc mieszkańców, którzy mogą wesprzeć rodzinę w trudnej sytuacji i pomóc w walce o zdrowie Pawłowi Kubiakowi. Stąd też apel o pomoc finansową na leczenie pana Pawła.

Na aukcji będą licytowane atrakcyjne fanty, a zysk z ich sprzedaży przeznaczony będzie na pokrycie kosztów rehabilitacji i specjalistyczną opiekę medyczną.

Aukcja na rzecz Pawła Kubiaka odbędzie się w czasie III Święta Bzury – 27 sierpnia (niedziela) na przystani miejskiej w Sochaczewie. Licytacje o godzinach: 13.45, 15.00, 16.10, 17.00, 18.30.

Lista przedmiotów i ich ceny wywoławcze dostępne są na portalu sochaczewianin.pl

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

.