Strażackie wyróżnienie dla starosty

0
66

15062

Od miłej uroczystości rozpoczęła się 17. sesja Rady Powiatu w Sochaczewie. Starosta Jolanta Gonta została uhonorowana Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa. Prestiżowe odznaczenie otrzymała z rąk st. bryg. Piotra Piątkowskiego, komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie oraz dh. Andrzeja Tkaczyka, prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Sochaczewie.

– My, strażacy doskonale widzimy, jak bardzo staroście sochaczewskiemu Jolancie Gonta zależy na bezpieczeństwie mieszkańców naszego powiatu. Dlatego też doceniając postawę pani starosty i jako wyraz naszej wdzięczności wystąpiliśmy do Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Straży Pożarnych o przyznanie srebrnego medaluDziś, mam tę satysfakcję wręczyć medal osobiście, bardzo dziękując za dotychczasową współpracę, którą strażacy bardzo sobie cenią – powiedział komendant Piątkowski.

Medal ustanowiony został przez Główny Związek Straży Pożarnych RP w 1926 r. Nadawany był m.in. za wyróżniającą się działalność, energiczne i planowe kierownictwo, bohaterstwo i odwagę podczas akcji gaśniczych i ratowniczych. Nadawano go do 1939 r. Odznaczenie reaktywowano 18 września 1959 r. uchwałą Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, nadawany jest za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

– Serdecznie dziękuję za tak znaczące wyróżnienie. Za każdym razem będę podkreślać, że bezpieczeństwo w szeroko rozumianym aspekcie zawsze stanowi priorytet naszego działania. I właśnie o to nasze bezpieczeństwo bardzo profesjonalnie dbają nasi strażacy, zarówno z Państwowej Straży Pożarnej jak i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych. To ludzie, którzy wielokrotnie z narażeniem swojego zdrowia ratują życie innych, ratują ich dobytek. Dodam, że jestem w pełni usatysfakcjonowana współpracą samorządu ze strażą pożarną – mówiła na zakończenie wzruszona starosta Jolanta Gonta.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie