Świątecznie i szlachetnie w Brzozowie

0
56

3 grudnia rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Brzozowie byli organizatorami kiermaszu świątecznego, któremu towarzyszyły cele charytatywne.

Wydarzenie odbyło się w strażnicy OSP Brzozów. Tym samym, jednostka wsparła działania społeczności szkolnej zmierzające do pozyskania środków finansowych z przeznaczeniem na pomoc potrzebującej rodzinie.

Organizatorzy szczegółowo zaplanowali i przeprowadzili akcję. Sami przygotowali świąteczne ozdoby i dekoracje, które wyeksponowano na stołach pod oknami, gdzie czekały na kupujących. Na centralnie ustawionych stołach serwowano poczęstunek w postaci domowych wypieków, kawy herbaty i soków. Wszystkich zaskoczył natomiast program artystyczny. Występujący na scenie wykonawcy nie tylko wzbogacili wydarzenie, ale i podnieśli jego rangę. Można bowiem mówić o wydarzeniu kulturalnym.

Tego dnia na scenie strażnicy przed licznie zgromadzoną publicznością jako pierwsze wystąpiły „Grzybowianki” w repertuarze ludowym. Następnie widzowie wysłuchali grupy wokalnej o wdzięcznej nazwie „Dens Babki”, które zaprezentowały kolędy i nastrojowe piosenki świąteczne. Trzecim wykonawcą był kwartet składający się z młodzieży, która zagrała koncert na instrumentach blaszanych dętych.

Wydarzenie w całości wpisuje się w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Docenić należy wysiłek i zaangażowanie organizatorów, a szlachetny cel, który sobie postawili zasługuje na uznanie.