Świątecznie w Przedszkolu

0
133

W okresie przedświątecznym, pełnym niecodziennych wydarzeń wychowankowie Przedszkola Samorządowego aktywnie przygotowują się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W minionym tygodniu dzieci rozmawiały o pomocy innym, o dobrych uczynkach i o tym, co jest najważniejsze w życiu.

Na początku tygodnia placówka przyjmowała specjalnego gościa. Nie był to Święty Mikołaj, lecz Pani Kasia, która jest osobą niepełnosprawną ruchowo. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w przedszkolu przeprowadzone zostały zajęcia na temat ludzi z niepełnosprawnościami: ruchową, słuchową, wzrokową, intelektualną.

Dzieci uczyły się o empatii wobec nich oraz jak należy im pomagać. Dowiedziały się jak ważna jest integracja osób niepełnosprawnych w środowisku społecznym oraz że pomimo, iż posiadają one pewne utrudnienia, mogą na równi z innymi bawić się, uczyć i pracować.

Kolejnym, ważnym momentem w życiu przedszkolnym było przedstawienie pt. „Przybysze z planety Zangular”, które zaprezentowane zostało w dniu św. Mikołaja (6 grudnia). Mali widzowie śledzili losy dwóch kosmitów poszukujących tajemniczego elementu, bez którego życie na ich planecie umiera.

W końcowej części spektaklu dzieci dowiedziały się, że tylko dzięki dobrym uczynkom można osiągnąć to, na czym nam im zależy. Oczywiście, tego dnia odbyło się także spotkanie z Św. Mikołajem, z którym dzieci robiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

8 grudnia w murach przedszkola odbyło się spotkanie integracyjne „Ozdoby bożonarodzeniowe”. Rodzice wraz z dziećmi przygotowywali ozdoby świąteczne. Celem spotkania było wywołanie radości z powodu zbliżających się Świąt oraz uczestnictwo bliskich osób we wspólnej pracy i zabawie, wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej i w gronie rodzinnym.

W dniach 27.11-19.12. przedszkole prowadzi akcję charytatywną „Pomagajmy”. Dzieci wraz z rodzicami przynoszą słodycze oraz artykuły szkolne, przeznaczone dla wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach, które z różnych powodów nie mogą wrócić na święta do rodzinnych domów.

Poprzez prowadzone w placówce działania, wychowankowie uczą się, że podczas świąt prezenty i upominki nie są najważniejsze. Ważna jest druga osoba i to, co dla niej robimy. Życzymy wszystkim, aby w Święta Bożego Narodzenia pamiętali o wartościach, takich jak: miłość, zrozumienie, potrzeba przebywania z drugim człowiekiem.