Świątecznie w Rybnie

Czas przed świętami jest zawsze wyjątkowo gorący i pełen pracy. Zwłaszcza w szkołach są robione liczne przedstawienia i kiermasze bożonarodzeniowe. Na początku miesiąca w związku z mikołajkami odbyło się przedstawienie pt. „Mikołaje są wśród nas” przygotowane przez uczniów klasy drugiej pod opieką D. Jóźwiak. Dzieci w wierszu i w piosence przypomniały sens i znaczenie tradycji mikołajkowej i udowodniły, że każdy z nas może być św. Mikołajem.

W ostatnim tygodniu nauki odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Dzieci z klas I-III wspólnie z rodzicami przygotowali ozdoby świąteczne, które zostały sprzedane podczas kiermaszu. Wszystkie prace cieszyły nas swoją barwą i pomysłowością, a chętnych na zakup ozdób było wielu. Uzyskane pieniądze zostały przeznaczone dla  Rady Rodziców.

Tuż przed świętami odbyły się wigilie  w klasach I-III. Uczniowie pod  opieką swoich wychowawców przygotowują jasełka lub montaże słowno-muzyczne , które są prezentowane przed rodzicami.  Dzieci również występują indywidualnie prezentując grę na instrumencie lub śpiewają swoje ulubione kolędy.

Ostatniego dnia nauki w szkole zostały wystawione jasełka. Uczniowie od klasy IV do III gimnazjum wcieliły się w postacie biblijne i przypomniały wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat. Wszystkich urzekły solowe występy młodych artystów, którzy zaprezentowali najbardziej znane polskie kolędy. Byli to J. Winnicka, I. Feliga, A. Staniak, W. Kisiołek, N. Mazgaj, W. Zielkowska, K. Reszka i J. Simczuk.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przybyli goście: wójt G. Kropiak, sekretarz A. Zdunek, ksiądz proboszcz A. Sałkowski, dyrektor A. Wolanin, wicedyrektor R. Ulicki  i przewodnicząca Rady Rodziców E. Lewadowska. Występ dzieci wprowadził wszystkich w nastrój nadchodzących świąt. Nad oprawą całego przedstawienia czuwali D. Kaniewska i P. Feliga.

Na zakończenie uroczystości odbyło się podsumowanie konkursu na dekorowanie pierników. Zaszczytne pierwsze miejsce zajęła Natalia Piecka, drugie Roksana Januszewska, trzecie Aleksandra Jazdżyk. Wśród wyróżnionych znaleźli się także K. Indrzejczyk i M. Feliga. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia wszystkim życzymy dużo miłości i radości ze wspólnego przebywania w gronie najbliższych.