Święto Edukacji Narodowej i Pasowanie na uczniów klasy pierwszej

0
48

13.10.2017 r. w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość Święto Edukacji Narodowej i Pasowanie na uczniów klasy pierwszej.

Pierwszaki powitani przez starszych kolegów zostali poddani próbie. Musieli rozwiązać zagadki i udowodnić, że mogą wejść w poczet uczniów naszej szkoły. Po udanym egzaminie dyrektor szkoły przyjął ślubowanie od najmłodszych i dużym czerwonym ołówkiem pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Kamionie. Każdy pierwszoklasista został obdarowany prezentami od dyrektora szkoły, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz kolegów z klasy III i II. Po zakończeniu apelu w klasie I odbyło się słodkie przyjęcie zorganizowane przez rodziców najmłodszych uczniów.

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej został zaprezentowany program artystyczny pod hasłem „Wdzięczność nasza bez granic”. Dziewczynki prowadzące uroczystość zapowiadały kolejno zaproszone osoby. Po założeniu na szyję hawajskiego naszyjnika goście odprowadzani byli na leżaki. W trakcie przedstawienia nauczyciele poszczególnych przedmiotów, klas, emeryci oraz pozostali pracownicy szkoły zaproszeni byli na plażę i chwilę relaksu.

Po części artystycznej każdy z gości otrzymał upominek od Samorządu Uczniowskiego.

Radość i zadowolenie malujące się na twarzach wszystkich zebranych były  dla nas najmilszą nagrodą za wysiłek włożony w przygotowanie imprezy.

Magdalena Matusiak

Agnieszka Pietrzak

Jolanta Czuba

Szkoła Podstawowa w Kamionie