Święto Odzyskania Niepodległości w gminie Młodzieszyn

0
44

10 listopada w Szkole Podstawowej w Janowie odbył się uroczysty apel, przypominający rocznicę Odzyskania Niepodległości, w którym uczestniczyli dyrektorzy Szkół Podstawowych z Młodzieszyna i Kamiona, a także Monika Pietrzyk wójt gminy Młodzieszyn i Anna Sobieraj pracownik Urzędu Gminy. Apel rozpoczął się uroczystym wprowadzeniem Sztandarów wszystkich szkół oraz został odśpiewany hymn narodowy. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali piękny apel, w którym pokrótce przedstawili ciężkie losy naszego kraju i znaczenie symboli narodowych. Święto 11 listopada jest okazją do wspomnień  i krzewienia w dzieciach i młodzieży patriotyzmu i szacunku do ojczyzny.

Mogliśmy także posłuchać pieśni jakie towarzyszyły walczącym o niepodległość Polakom. Były to bardzo uroczyste momenty dzięki którym mogliśmy chodź na chwilę poczuć się jak ludzie walczący o niepodległość.

Po apelu zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego przez Gminę Młodzieszyn z okazji Święta Niepodległości pod hasłem „Wolna i Niepodległa”. Monika Pietrzyk pogratulowała wszystkim uczestnikom ponieważ pomimo krótkiego czasu na wykonanie prac, były one  przepiękne i bardzo dopracowane, a komisja miała duży problem w wyborem najlepszych.

W konkursie nagrodzeni zostali:

Kategoria klasy I-IV

I miejsce – Zuzanna Walczak, SP Kamion, kl. III

II miejsce – Lena Mackowiak, SP Janów, kl. III

III miejsce – Jagoda Tylka, SP Młodzieszyn    , kl. IIIb

Wyróżnienia:

Lena Gmurek, SP Młodzieszyn, kl. III a

Szymon Ciura, SP Kamion, kl. III

Dawid Wiejak , SP Janów, kl. I

Jakub Cytacki, SP Kamion, kl.IV

Kategoria klasy V-VII SP i klasy gimnazjalne

I miejsce – Karolina Kwiatkowska, SP Janów, kl. VI

II miejsce – Aneta Popławska, SP Kamion, kl. VII

III miejsce – Karolina Chudzyńska, kl. VII b

Wyróżnienia:

Katarzyna Majczak, Gimnazjum III c

Maja Stańczak, Gimnazjum kl. II b

Aleksandra Gałka, Gimnazjum kl. III a

Piotr Żakowski, SP Kamion kl. VII