Święto Seniorów w Kampinosie

0
121

W sobotę 18 listopada Seniorzy z gminy Kampinos świętowali „Dzień Seniora”.  Jest  to cykliczne, coroczne spotkanie, które stanowi już wieloletnią tradycję.  

Dzień Seniora to szczególne święto – ludzi starszych – którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. Organizacja święta seniorów ma bardzo długą tradycję w naszej gminie, bo sięga lat osiemdziesiątych.

W tym szczególnym dniu, życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń płynęły do seniorów od wszystkich zaproszonych gości. Wśród nich byli m. in. Barbara Gębala, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Monika Ciurzyńska, wójt gminy Kampinos, Piotr Popowski, przewodniczący Rady Gminy, Zdzisław Wachnik, zastępca przewodniczącego. Również podczas spotkania, z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, na ręce dyrekcji oraz pracownic Ośrodka Pomocy Społecznej w Kampinosie zostały złożone specjalne gratulacje i podziękowania za ich pracę na rzecz mieszkańców naszej gminy.

Tegoroczna uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Kampinosie. Dalsza część spotkania odbyła się we „Dworze pod Kasztanowcami” w Wiejcy, gdzie uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej w Kampinosie przygotowali piękne przedstawienie artystyczne, pod czujną opieką Katarzyny Barciak i Krzysztofa Kolatora.

Po występach młodych artystów, salę wypełniły największe przeboje biesiady polskiej. Impreza przebiegała w bardzo miłej, serdecznej i sympatycznej atmosferze. Seniorzy tańczyli, śpiewali piosenki i bawili się do późnych godzin popołudniowych.

Dzień Seniora” odbywa się zawsze przy zaangażowaniu wielu osób, w tym sponsorów: Anny i Szczepana Orzechowskich, Anny i Adama Komorowskich, Andrzeja Dudka, Anny i Adama Kenigów oraz firmy Ferniko Sp. z o.o., dlatego organizatorzy – serdecznie dziękują za pamięć, wsparcie i szlachetne serce. Wspólnie spędzone chwile zostały uwiecznione na pamiątkowych fotografiach.

Beata Rutkowska, kierownik OPS w  Kampinosie/Red