Szkoła Podstawowa w Feliksowie

0
35

ZEBRANIE Z RODZICAMI „NOWOCZESNE WYCHOWANIE. DZIECI Z POKOLENIA CYFROWEGO”

22.09.2016 r. gościliśmy w naszej szkole specjalistę – psychologa klinicznego Katarzynę Wiśniewską na co dzień pracującą w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie.

Pani psycholog prowadziła prelekcje dla rodziców na wyżej wymieniony temat. Jak się okazuje wychowanie jest jedną z najtrudniejszych sztuk. Niezwykle ważne są wartości przekazywane przez rodziców. Tymczasem współczesne wychowanie narażone jest na zagrożenia związane z niezwykle szybkim rozwojem technologii. W dzisiejszym świecie wielu z nas wydaje się, że na kupieniu telefonu, kolejnej zabawki czy tabletu kończy się wychowanie. Nic bardziej mylnego…. Do prawidłowego rozwoju potrzebni są rodzice ich uwaga, rozmowa, wsparcie. W przeciwnym razie dzieci odnajdują towarzystwo na portalach społecznościowych, czy też popadają w uzależnienie od gier komputerowych.

Zwieńczeniem prezentacji były filmy ukazujące skutki nadużywania współczesnych gadżetów. Rodzice z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

 

Bezpieczeństwo w różnych sytuacjach – spotkanie z policjantem

28.09.2016r. odbyła się w naszej szkole prelekcja dla uczniów klas 0-VI na temat bezpieczeństwa, prowadzona przez zaproszonych gości – przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji- sierż. sztab. Agnieszkę Dzik- pracującą na co dzień z dziećmi i młodzieżą w Wydziale ds. Nieletnich sochaczewskiej KPP.

Głównym celem przybycia policji była prelekcja na temat bezpieczeństwa połączona z prezentacją filmu. Bohater Filip wraz ze SpongeBobem omawia zasady poruszania się po drogach, prawidłowego korzystania z autobusu szkolnego, zachowania wobec osoby obcej oraz przypomina numery alarmowe. Pani policjantka omówiła także zasady zachowania wobec osoby obcej oraz zachowania wobec agresywnych psów.

Nasi uczniowie brali aktywny udział w prelekcji, z zaangażowaniem odpowiadali na pytania.

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i początek czytelniczej podróży po Polsce

29 września 2016 r. starsza grupa Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawcą Weroniką Siejką obchodziła Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto stało się wspaniałą okazją do rozpoczęcia czytelniczej podróży naszej szkolnej Misi – Lili w związku z przystąpieniem klasy 06 do ogólnopolskiego programu pod hasłem: „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”.  Jego głównym celem, zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017, jest rozwijanie czytelnictwa oraz nawiązywanie współpracy między przedszkolami i szkołami.

Podczas zajęć uczniowie poznali Misia Bruna – przewodnika całej akcji i zgodnie
z jego wskazówkami uzupełnili dziennik podróży naszej uczestniczki. Pani zapoznała dzieci
z trasą podróży Misi, która podczas swojej czytelniczej przygody odwiedzi dzieci i ich Panie z dziewięciu przedszkoli i szkół z różnych regionów naszego kraju.

Lili wraz z dziećmi na pożegnanie wysłuchała bajki pt. ”Diamenty i ropuchy”. Po uściskach i miłych słowach przedszkolaki włożyły misię i jej „bilet podróży” w dużą kopertę bąbelkową i przekazali Pani, która wysłała przesyłkę do pierwszych uczestników.

Już tęsknimy i nie możemy się doczekać niezwykłych gości z zaprzyjaźnionych placówek!

Szkoła Podstawowa w Feliksowie