Szkolna wycieczka do Nieborowa

0
40

10 czerwca  2016 r. w licznym, wesołym gronie szkolnym wybraliśmy się do Muzeum w Nieborowie.

Od dawna zaplanowana i wymarzona wycieczka do Nieborowa  przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wspaniałe panie przewodniczki, Dominika i Kasia w bardzo profesjonalny, ciekawy i przystępny dla naszych dzieci sposób  opowiadały o  historii pałacu,  jego  wyposażeniu i mieszkańcach. Poznaliśmy obyczaje magnatów, ciekawostki z ich życia.

Zachwyciły nas przepiękne barokowe wnętrza, stylowe meble, obrazy i  rzeźby.  Z  zapartym tchem i  wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy barwnych opowieści pań przewodniczek, przerywanych anegdotami, zagadkami, a nawet nauką dworskiego tańca.

Z  żalem, ale i ciekawością  opuszczaliśmy  wnętrza rezydencji pałacowej, czekało nas bowiem  jeszcze zwiedzanie przepięknego parku  w stylu francuskim. Geometryczny  układ, wspaniały drzewostan i zachwycające rzeźby parkowe  utwierdziły nas w przekonaniu, że jest to niezwykłe, magiczne  miejsce.

Z pewnością na długo pozostanie ono w naszej pamięci, tym bardziej, że nieoczekiwanie zmienna pogoda spłatała nam figla . W strugach deszczu  szybko opuszczaliśmy  pałacowy ogród, by znaleźć schronienie  pod parasolami pobliskiej restauracji. Tam ze smakiem zjedliśmy lody i udaliśmy się do  autokaru.

Pełni wrażeń i przygód wróciliśmy do szkoły.

Dziękujemy pracownikom Muzeum w Nieborowie za ciekawą lekcję historii i serdeczne przyjęcie.

Kadra pedagogiczna, opiekunowie i uczniowie Zespołu Szkół w  Erminowie.

 

Zespół Szkół Specjalnych