Szlachetna Paczka w naszej szkole

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Pomysłodawcami byli członkowie Samorządu Uczniowskiego, a koordynatorami całej zbiórki panie A. Siekiera i B. Gawryszczak – opiekunki SU.

Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy rodzinom najbardziej potrzebującym, w szczególności  rodzinom wielodzietnym oraz  osobom starszym i samotnym. W ramach akcji uczniowie przynosili artykuły spożywcze, środki czystości, odzież,  artykuły papiernicze, kołdry, koce, pościel dla wybranej przez SU rodziny Pani Oli. Podarunki przyniesione przez uczniów oraz te zakupione za pieniądze zebrane do puszek, zostały spakowane, opisane i przekazane do magazynu w Sochaczewie. Razem zebraliśmy 26 dużych paczek! W zamian nasza szkoła otrzymała dyplom gratulacyjny za udzieloną pomoc. Niesamowitym zjawiskiem podczas akcji była atmosfera pracy pełna ciepła, zrozumienia i empatii. Uczniowie, pomagając uboższym od siebie, nauczyli się poznawać sytuacje innych i rozumieć je, co sprawiło, że zaczęli rozumieć swoje szczęście i dostatek. Mamy nadzieję, że akcja będzie kontynuowana w następnych latach, ponieważ daje ona niezapomniane wrażenia i pozwala poczuć radość z niesienia pomocy innym. Akcja daje też możliwość spełnienia się i zapewnia poczucie dumy z tego, że pomogło się potrzebującym.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w tym roku włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Szczególnie dziękujemy Rodzicom naszych uczniów, którzy w największym stopniu przyczynili się do powstania paczki dla rodziny w potrzebie. Podziękowanie składamy również Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły oraz uczniom. Dziękujemy właścicielom pobliskich sklepów spożywczych, apteki, pracownikom gminy, A. Czubie – właścicielowi Biura Turystycznego Remtur za przekazane dary, a także Panu Milczarkowi za zorganizowanie transportu tych paczek do magazynu.

Mądra pomoc- to główne założenie Szlachetnej Paczki.

Dzięki Wam mogliśmy pomóc!     

Dziękujemy !!!