„Szok” i Święto Komisji Edukacji Narodowej

Spotkanie z cyrkiem „Szok”

W piątek 13 października 2017 r. o godz. 8.00 w Szkole Podstawowej w Wyczółkach odbył się pokaz ukraińskiego cyrku „Szok”, który z wielkim zaciekawieniem obejrzeli nasi uczniowie. Prawie godzinne przedstawienie odbyło się na korytarzu głównym szkoły.

Podczas występu uczniowie mogli podziwiać wiele pokazów, np. ekscytujące żonglowanie pałeczkami i piłeczkami oraz akrobacje. Dużą atrakcją był występ ze zwierzętami: tresowanymi gołębiami pawikami i wężami. Pani treserka wykonała taniec z gołębiami pawikami, ale najwięcej emocji wzbudził wąż. Chętni śmiałkowie mogli go wziąć w ręce albo położyć go na szyję. Dużo śmiechu wywołał na scenie 2-metrowy miś, który tańczył w rytm muzyki. Cyrkowcy w swych kolorowych strojach nie tylko zachęcali publiczność do wspólnej zabawy, ale niektóre dzieci mogły pomagać artystom na scenie.

Wszystkim uczniom występ bardzo się podobał. Cyrk „Szok” dostarczył nam wielu wrażeń i uśmiechów na twarzy. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

Karolina Baranowska, kl. VI

 

„Bo nauczyciel jest kapitanem…”

12 października 2017 r. w uroczysty sposób Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego obchodziła Święto Komisji Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, którzy wypowiedzieli wiele ciepłych słów skierowanych do nauczycieli i pracowników szkoły. Podziękowania za trud i wielkie zaangażowanie w pracy z dziećmi składali wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński, radni Magdalena Krajewska i Wiesław Skóra, dyrektor GZEAS-u Bogusława Cieślak, dyrektor Banku Spółdzielczego w Sochaczewie Ewa Pieniak, dyrektor MOSiR-u Mieczysław Głuchowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Orzechowska.

Dyrektor Alicja Gałaj w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała gościom za ich życzliwość i chęć uczestniczenia w murach naszej szkoły, w tym szczególnym dniu, jakim jest Dzień Nauczyciela. Następnie podziękowała nauczycielom za trud wkładany każdego dnia w proces dydaktyczno-wychowawczy, za kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów, pomoc uczniom i ich rodzicom oraz za tworzenie w szkole miłej atmosfery. Natomiast pozostałym pracownikom podziękowała za zaangażowanie i sumienne wykonywanie swoich obowiązków.

Po części oficjalnej głos zabrali uczniowie przedstawiając część artystyczną, której mottem była myśl „Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata”. Samorząd Uczniowski jak co roku wręczył nauczycielom nagrody „Janusze 2017”. W tym roku były to wyróżnienia w kategorii „kwiaty”.

Na zakończenie uroczystości Rada Rodziców zaprosiła wszystkich pracowników szkoły oraz gości na słodki poczęstunek

Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach