Teresin. Partnerska sesja

0
30

Jednogłośnie Rada Gminy Teresin zdecydowała o nawiązaniu współpracy pomiędzy Teresinem a bułgarską gminą Szabła.

Uchwałę w tej sprawie podjęto podczas uroczystej sesji Rady, która odbyła się 9 września br. sali wierzbowej hotelu „Kuźnia Napoleońska” w Paprotni. W obradach udział wzięli przedstawiciele władz gminy Szabła w Bułgarii na czele z Cwetelinem Jordanowem, zastępcą wójta.

Wśród zagranicznych gości byli też radni Szabły – Jesteśmy pod wrażeniem gościnności w Polsce, czujemy się tu bardzo miło, jesteśmy zaskoczeni ilością atrakcji, którą Państwo przygotowaliście – mówiła z kolei jedna z bułgarskich radnych, wręczając na ręce Bogdana Linarda list dziękczynny. Wizyta delegacji z Szabły trwała cztery dni. W tym czasie wzięli udział nie tylko w uroczystej sesji Rady Gminy Teresin, ale też zwiedzili m.in. instytucje i największe firmy Teresina, zabytki czy klasztor w Niepokalanowie, wizytowali też Żelazową Wolę i Sochaczew.

– Niezmiernie cieszymy się w Waszej wizyty, pragniemy, by konsekwencją dzisiejszej uchwały było zaciśnięcie naszej współpracy. Możliwości są ogromne, przy otwartych granicach jesteśmy członkami jednej rodziny europejskiej. Liczymy na efektywne współdziałanie na platformie zarówno samorządowej jak i turystycznej, sportowej oraz kulturalnej. Wiem, że wzajemnie myślimy o wymianie naszej młodzieży. A ze względu na podobny, rolniczy charakter gmin liczymy na kontakty branżowe – mówił Marek Jaworski, wicewójt gminy Teresin.

Marcin Odolczyk

.