I Ty też możesz zostać wolontariuszem

0
87

Społeczność Zespołu Szkół w Teresinie nie jest obojętna również na los czworonogich przyjaciół. 8 listopada pedagog szkolna Aneta Podrażka i nauczyciel Józef Pokorski wraz z wolontariuszami – Sylwestrem Majchrzakiem, Magdaleną Gmurek, Katarzyną Guzik, Andżeliką Leszczyńską, Martyną Nowak, Sandrą Marczak, Natalią Pokorską i Mateuszem Mgłosiekiem – odwiedzili Schronisko „Azorek” w miejscowości Kożuszki Parcel. Wolontariusze Schronisku przekazali 97 kilogramów suchej karmy. W przytułku zwierzęcym mieszka około 100 psów i 14 kotów, każde z nich czeka na człowieka.

Niektóre z czworonogów spędziły w Schronisku większość swojego życia. Nam najbardziej utkwiła w pamięci historia życia psa, któremu zmarł właściciel. Pies bardzo tęskni za swoim panem i nie może zaadaptować się do warunków panujących w tym miejscu. Zwierzak jest apatyczny, zalękniony i smutny.

Apelujemy do wszystkich o pomoc materialną dla Schroniska „Azorek”, jak i włączenie się w działalność charytatywną i zostanie wolontariuszem. Nie da się jednak ukryć, iż najlepszą pomocą dla czworonogów będzie adopcja. Być może odwiedziny Schroniska będą dla kogoś impulsem do podjęcia tej decyzji. Gorąco do tego namawiamy i z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zbiórki.

Organizator akcji Aneta Podrażka