Tragiczny wypadek na drodze z Giżyc do Iłowa

7 listopada, o godzinie 17:41, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze z Giżyc do Iłowa, w miejscowości Piotrów (gmina Iłów). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżycach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że kierujący samochodem osobowym marki Honda Accord z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Mężczyzna nieprzytomny, bez wyczuwalnych funkcji życiowych, pozostawał wewnątrz rozbitego pojazdu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu od osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, jej ewakuacji na zewnątrz i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego. Lekarz koordynujący medyczne działania ratownicze stwierdził zgon 29-letniego kierującego. Do czasu zakończenia czynności dochodzeniowo-śledczych zastęp z OSP Giżyce oświetlał teren zdarzenia.

Działania prowadzone przez 12 strażaków zakończono o godzinie 21:25.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. T. Fijołek

.