Tragiczny wypadek drogowy w Józinie

0
92

3 maja, o godzinie 3:49, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Józin (gmina Rybno). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali samochód marki BMW znajdujący się poza jezdnią. W pojeździe znajdowała się jedna osoba, bez funkcji życiowych. Pozostałe dwie osoby poszkodowane opuściły rozbity pojazd o własnych siłach.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie wykonaniu dostępu do osoby pozostającej w pojeździe, jej ewakuacji z wraku i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego. Lekarz koordynujący medyczne działania ratownicze stwierdził zgon.

W toku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pojazdem prawdopodobnie podróżowały jeszcze dwie osoby, które oddaliły się z miejsca zdarzenia. Na polecenie kierującego działaniami ratowniczymi zadysponowano dodatkowo zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepokalanowie wyposażony w kamerę termowizyjną. Strażacy wspólnie z funkcjonariuszami policji przeszukali pobliski teren, jednak poszukiwanych osób nie odnaleziono.

Działania prowadzone przez 7 strażaków PSP i 11 strażaków OSP zakończono o godzinie 7:43. Na miejsce zdarzenia przybył dowódca sochaczewskiej JRG PSP bryg. Tomasz Stasiak.

Tekst: st. kpt. T. Fijołek, zdjęcia: mł. asp. G. Kuras