Trzecie Mikołajki z wąskotorówką – podsumowanie

0
119

Już po raz trzeci Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie zorganizowało Mikołajki z wąskotorówką, które w tym roku odbyły się w sobotę, 2 grudnia.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 13:30 od zwiedzania skansenu z przewodnikiem. Następnie nasi goście zgromadzili się na peronie w oczekiwaniu na główny punkt programu, jakim były specjalne przejazdy pociągiem Retro. W trakcie trzech kursów na trasie Sochaczew Wąskotorowy – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy dzieci mogły spotkać się ze Świętym Mikołajem, który dla każdego miłośnika kolejnictwa miał upominek oraz coś słodkiego. W tym samym czasie każdy mógł skorzystać z kolejnych atrakcji w muzealnym skansenie. Po jednym z torów kursowała drezyna wahadłowa, na sąsiednim placu płonęło ognisko, a w świąteczną atmosferę wprowadzała specjalnie dobrana muzyka. W budynku Centrum Edukacyjno-Turystycznego odbywał się ponadto pokaz kolejowych bajek dla najmłodszych.

Frekwencja na tegorocznej edycji imprezy dowodzi, że Mikołajki z wąskotorówką na dobre wpisały się kalendarz wydarzeń kulturalnych Sochaczewa. Razem z nami bawiło się tego dnia 388 osób, z czego 192 odwiedzających wybrało się w podróż ze Świętym Mikołajem, a 196 skorzystało z innych zaproponowanych atrakcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i ich pociechom za przybycie! Kolejne Mikołajki z wąskotorówką już za rok. Zapraszamy i do zobaczenia!

Marta Przygoda-Stelmach
Asystent muzealny
Muzeum Kolei Wąskotorowej
W Sochaczewie

Fot. Marta Przygoda-Stelmach

 

 

 

 

 

Patronat medialny: e-Sochaczew.pl, e-Sochaczew.pl EXTRA, Echo Powiatu, Radio Sochaczew.