Trzecie spotkanie za nami

0
87

Za nami trzecie z ośmiu spotkań burmistrza z mieszkańcami wszystkich dzielnic Sochaczewa. Dziś o 18.00 Piotr Osiecki, jego zastępcy i radni z tego okręgu spotkali się z mieszkańcami osiedli leżących za Bzurą. W siedzibie ŚDS przy ul. Zamkowej, w debacie o mieście i potrzebach dzielnicy, wzięło udział około 40 osób.

Jak zawsze rozmowę burmistrz rozpoczął od krótkiego podsumowania tego, co udało się zrobić w dzielnicy przez ostatnie 12 miesięcy. Piotr Osiecki przypomniał, że ułożono kanalizację deszczową a potem asfalt na Małej i Gagarina, a do wykonania pozostaje jeszcze Prosta i Żeglarska. W 2018 roku na pewno trzeba zająć się ulicami prostopadłymi do Płockiej.

Następnie dyskutowano m.in. o ustanowionej w części tej dzielnicy strefie zamieszkania, która jak przyznał sam burmistrz, ma plusy i minusy. Korzyści są większe, bo w strefie bezwzględne pierwszeństwo ma pieszy, a tam gdzie jeszcze nie ma chodników to fundamentalna sprawa. Zapewnił, że jeśli zdecydowana większość właścicieli posesji będzie przeciw strefie, o ustanowienie której przecież niedawno wnioskowali, ratusz nie będzie się upierał przy jej istnieniu.

Padały prośby o zamontowanie filtrów niwelujących przykry zapach wydobywający się w czasie upałów z przepompowni ścieków, dobudowę chodników, oraz by w całym mieście lampy uliczne włączały się w tym samym momencie. Mieszkańcy pytali o kolejny nabór wniosków na montaż w prywatnych domach urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii i czy są sposoby, by karać ludzi palących w piecach plastikowymi butelkami.
Były też podziękowania za spełnione obietnice – asfalty na kolejnych ulicach, zauważalną czystość i dbałość o majątek miasta, za eleganckie tabliczki z nazwami ulic.
Oczywiście nie zabrakło pytań o sprawy ogólnomiejskie – przygotowania do remontu parków, terenów nad Bzurą, kiedy burmistrz złoży mieszkańcom życzenia noworoczne ze sceny nowego amfiteatru na podzamczu.

Kolejne spotkanie – już jutro w Dziennym Domu Pomocy Społecznej.