Uczniowie szkoły w Brzozowie wzięli udział w działaniach EDWARD

0
120

Wczoraj po raz kolejny we wszystkich krajach europejskich odbyła się akcja EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). W promowaniu bezpieczeństwa na drogach powiatu sochaczewskiego wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie.

Mimo niesprzyjającej pogody, grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzozowie wspomagała wczoraj sochaczewskich policjantów w akcji promującej bezpieczne zachowania na drodze.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. Z całą pewnością założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że akcja EDWARD to oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Data akcji absolutnie nie jest przypadkowa, ponieważ przypada w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności. Uczestnicy wczorajszych działań wyposażeni byli w transparenty poruszające ważne problemy ruchu drogowego takie, jak nadmierna prędkość. Policjanci rozdawali również kierowcom ulotki „MOJA OBIETNICA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA DROGOWEGO”.

Pragniemy podziękować uczniom i dyrektorowi brzozowskiej szkoły za wsparcie w działaniach.

Zdjęcia: Katarzyna Żakowska – Radio Sochaczew