Udogodnienia w płatnościach dla kierowców

0
30

14451

 

W sochaczewskim Wydziale Komunikacji i Transportu można płacić kartą. W ten sposób Starostwo Powiatowe po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom interesantów i wprowadza udogodnienia w systemie, tym razem w zakresie opłat administracyjnych.

 

Po uruchomieniu nowego systemu kolejkowego, który ma na celu usprawnienie obsługi oczekujących klientów, teraz przyszedł czas na wprowadzenie płatności bezgotówkowej.

Nowe rozwiązanie cieszy się popularnością, korzysta z niego wiele osób już od pierwszego dnia uruchomienia, czyli od 16 maja. – To bardzo dobrze, że pojawiło się takie rozwiązanie. Nie muszę mieć przy sobie gotówki, a samo załatwienie mojej sprawy przebiegło szybciej niż myślałem, jestem mile zaskoczony – powiedział Robert z okolic Sochaczewa, który jako jeden z pierwszych przetestował nową usługę.

Za rozwiązaniem informatycznym umożliwiającym dokonywanie w Urzędzie opłat administracyjnych z tytułu czynności związanych z wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdami, rejestracji pojazdów oraz innych opłat urzędowych stoi Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu infrastruktury sprzętowej, składającej się z Terminala POS i PIN Pada, to właśnie PWPW utrzymuje system płatności z Modułem Kasowym.

Trzeba pamiętać, że PWPW S.A., do każdej dokonanej przez klienta Urzędu opłaty za czynności urzędowe dolicza opłatę manipulacyjną w wysokości 2 zł brutto, ponoszoną przez klienta. Opłata ta stanowi wynagrodzenie PWPW S.A. z tytułu realizacji transakcji i utrzymania Systemu Płatności PiK – Moduł Kasa i nie podlega rozliczeniom pomiędzy PWPW S.A. a Urzędem.

Osobom, które preferują jednak rozliczenie w formie tradycyjnej, czyli gotówkowej, przypominamy, że w dalszym ciągu będą mogły korzystać z dotychczasowego sposobu regulowania wnoszenia opłat.

 

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie