Unia Iłów. Dwie wygrane seniorów w płockiej okręgówce

0
31

Dwa kolejne zwycięstwa odnieśli nasi piłkarze, którzy 2 września wysoko pokonali Orła Goleszyn, a w minioną niedzielę Skrwę Łukomie. O ile w Goleszynie nasza wygrana nie podlegała dyskusji, to w Łukomiu mecz do samego końca był niezwykle emocjonujący.

W meczu sprzed tygodnia Unici grali bardzo konsekwentnie punktując rywali niemiłosiernie. Orzeł to nie był wcale taki słaby rywal jak pokazuje wynik, bo zawodnicy Orła grali z niezwykłą determinacją i stworzyli sobie nawet kilka sytuacji bramkowych. My jednak tych sytuacji mieliśmy znacznie więcej i efekt jest taki, że wygraliśmy 4:0.

W Łukomiu zagraliśmy mocno osłabieni, bez kilku podstawowych graczy. Gospodarze trzy razy obejmowali prowadzenie, my trzy razy wyrównaliśmy, by ostatecznie zadać decydujący cios w 89. minucie. Ozdobą tego meczu był kapitalny gol Mariusza Kunikowskiego z ok. 30 metrów. Piłka uderzona z niezwykłą precyzją, mocno podkręconym lobem wylądowała w samym okienku bramki golkipera Skrwy. Na uwagę zasługuje też fakt, że wyrównaliśmy na 3:3 i potem objęliśmy prowadzenie po golach z karnych, które pewnie egzekwował Piotr Chmielak. Ambitna gra naszego zespołu do samego końca przyniosła nam komplet punktów, bo gole decydujące zdobyliśmy w 84. i 89. minucie. Brawo!!!

Następny mecz gramy w Iłowie, w sobotę 16 września o godz. 16.00 podejmujemy Deltę Słupno.

Orzeł Goleszyn – Unia Iłów 0:4 (0:1)
Bramki:
32′ Mariusz Kunikowski (as. Łukasz Świątek)
52′ Mateusz Struzik (as. Adam Zając)
79′ Adam Zając (as. Rafał Trakul)
80′ Łukasz Świątek (as. Hubert Krasoń)