Unia Iłów. Nieznaczna porażka w Łukomiu

0
17

seniorzy

 

Nie udał się wyjazd naszej drużynie do Łukomia. Przegraliśmy 2:3, choć do 50. minuty prowadziliśmy 2:0. Tak nad dobrą sprawę do tego czasu mogliśmy strzelić rywalom więcej goli, niestety zabrakło skuteczności.

Gospodarze po strzeleniu w 50. minucie kontaktowej bramki jeszcze mocniej zaatakowali, co przyniosło efekty dość szybko, bo zdobyli 2 kolejne gole i do końca utrzymali ten wynik. My niestety wracamy bez punktów, ale z przebiegu meczu nie zasłużyliśmy na porażkę. Z drugiej patrząc na skład Unitów można zauważyć, że nasz zespół grał bez kilku podstawowych graczy.

W tym meczu mieliśmy do czynienia z kuriozalną sytuacją, której bohaterem był arbiter główny R. Ulicki. W 72. minucie wyrzucił z boiska naszego bramkarza, który kilka chwil wcześniej absolutnie czysto i zgodnie z przepisami wybił piłkę spod nóg rywala. Ten jednak sfaulował Michała Siemińskiego tuż po interwencji. Całe zdarzenie miało miejsce w polu karnym naszej drużyny, sędzia jednak wskazał na rzut wolny dla Łukomia tuż przed polem karnym i pokazał żółtą kartkę naszemu golkiperowi. Ten nie zgadzając się z decyzją sędziego użył zbyt ostrych słów i dostał czerwoną kartkę. Błąd sędziego nie podlegający dyskusji, bo kibice gospodarzy też byli mocno zdziwieni. Nie dość, że Siemiński został narażony na kontuzję, bo zawodnik Skrwy po prostu mówiąc potocznie „wjechał w jego nogi”, to jeszcze dostał czerwoną kartkę, która była efektem błędu arbitra. Według oceny obserwatorów to zwykłe działanie z premedytacja arbitra, który ogólnie prowadził w miarę poprawnie zawody, z małym tylko zastrzeżeniem, pozwalał na zbyt ostrą grę i w końcowym rozrachunku pokazał naszemu bramkarzowi czerwony kartonik, który wykluczyć go może nawet na 3 mecze.

W sobotę 30 kwietnia o godz. 17.00 gramy u siebie ze Zrywem Bielsk.

Skrwa Łukomie – Unia Iłów 3:2 (0:1)
Bramki dla Unii:
0:1 –> 37′ Arkadiusz Smagała
0:2 –> 48′ Mariusz Kunikowski

Skład:
Michał Siemiński
Łukasz Świątek
Mateusz Janicki
Łukasz Świątek
Daniel Basiński
Krystian Piaskowski (72′ Mateusz Rafalski)
Adam Zając
Tomasz Trafalski
Damian Wojciechowski
Mariusz Kunikowski
Arkadiusz Smagała

Wyniki pozostałych meczów 17. kolejki  PLO
Sobota
11:00 | Amator Maszewo – Orzeł Goleszyn 6:2
11.00 | Kasztelan Sierpc – Blyskawica Lucień 1:0
11:00 | Świt Staroźreby – Skra Drobin 4:1 (2:0)
12:00 | Skrwa Łukomie – Unia Iłów 3:2 (0:2)
16:00 | Wisła Nowy Duninów – Unia Czermno 2:5 (0:2)
16:00 | Zryw Bielsk – ULKS Ciółkowo 4:2 (1:0)
Niedziela
11:00 | Delta Słupno – Spójnia Mała Wieś 0:0