Unia Iłów. Wygrana po bardzo ciężkim meczu

0
8

seniorzyInauguracja rundy wiosennej zakończyła się dla nas bardzo dobrze, bo zdobyliśmy komplet punktów, ale wygrana nie przyszła łatwo. Świt Staroźreby postawił nam bardzo trudne warunki i w przekroju całego meczu miał wyraźną optyczną przewagę, szczególnie w drugiej połowie.

Jednak my w swoim zespole mieliśmy kilka indywidualności i tym sposobem już przed przerwą zdobyliśmy 3 bardzo ładne gole. W 32. minucie Arek Smagała wykorzystał gapiostwo defensywy Świtu i wtedy nasz zespół objął prowadzenie. 3 minuty później goście wyrównali po kapitalnym uderzeniu z 25 metrów, piłka jeszcze odbita od poprzeczki zatrzepotała w siatce Michała Siemińskiego, który nie miał najmniejszych szans obrony.

W 39. minucie po ładnej akcji, Damian Wojciechowski dograł na wolne pole do Tomka Grzywacza, a ten umiejętnie przelobował bramkarza Świtu. Chwilę potem w odwrotną stronę Grzywacz obsłużył „Wolę”, który mocnym uderzeniem po długim rogu nie dał szans golkiperowi ze Staroźreb. Goście próbowali strzałów z dystansu, ale albo były niecelne, albo lądowały w rękach Siemińskiego. Raz od utraty gola uchronił nas słupek. Pierwszą połówkę zakończyliśmy prowadzeniem 3:1.

Drugą odsłonę zaczęliśmy pechowo, bo Świt już w 49. minucie zdobył drugą bramkę i do końca meczu nasza gra polegała głównie na obronie wyniku. Desperackie ataki Świtu nie przyniosły jednak efektu i ostatecznie wygraliśmy 3:2. Należy jednak wspomnieć, że wiele razy „kotłowało” się w naszym polu karnym, z drugiej strony wyprowadziliśmy kilka całkiem groźnych kontrataków. Najlepszej sytuacji w tej części gry nie wykorzystał debiutujący w naszym zespole Mateusz Struzik, którego strzał świetnie wybronił bramkarz Świtu.

Podsumowując należy podkreślić, że mimo dużej przewagi gości w drugiej części meczu graliśmy mocno skoncentrowani w obronie, a świetną partię rozgrywał doskonale asekurujący swoich partnerów Mateusz Janicki. Na uwagę zasługuje też dobra gra w pierwszej połowie Damiana Wojciechowskiego, który najpierw dwa razy asystował przy bramkach Smagały i Grzywacza, a potem sam zdobył bramkę. Niestety w drugiej połowie większość naszych piłkarzy opadła z sił, co jest konsekwencją zaległości treningowych. Cieszy jednak powrót do zdrowia Arka Smagały, który wraz z Tomkiem Grzywaczem robi sporą różnicę w ofensywie. Należy pochwalić zespół za ambitną walkę do końca i mimo, że rywal jako zespół prezentował się dużo lepiej to i tak komplet punktów powędrował do naszej drużyny.

Za tydzień gramy u siebie z liderem Kasztelanem Sierpc (9 kwietnia 2016, godz. 16.30).

Unia Iłów – Świt Staroźreby 3:2 (3:1)