Za usiłowanie zabójstwa może dostać nawet dożywocie

0
168

Nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności grozi 24-letniemu obywatelowi Ukrainy, który w trakcie imprezy kilkukrotnie ugodził nożem 35-latka. Decyzją sądu mężczyzna dwa najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

W nocy z soboty na niedzielę na jednym z sochaczewskich osiedli kilka osób zorganizowało sobie grilla. W trakcie imprezy zakrapianej alkoholem doszło do nieporozumienia między dwoma obywatelami Ukrainy. W pewnym momencie 24-latek wyjął nóż i zadał nim kilka ciosów w klatkę piersiową i brzuch mężczyźnie tej samej narodowości. Do rannego 35-latka wezwano karetkę pogotowia, którą natychmiast został przewieziony do szpitala. Policjanci szybko pojawili się na miejscu i zatrzymali nietrzeźwego nożownika. Badanie na zwartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 1,5 promila.

W poniedziałek z policyjnego aresztu mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj sochaczewski sąd zastosował wobec 24-latka środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.