V Sztafetowy Bieg pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego

0
128

Pamięć o Sylwestrze Rozdżestwieńskim, znanym dziennikarzu sportowymi, który prowadził w lokalnym radiu audycje, był komentatorem wielu sportowych wydarzeń, honorowym obywatelu miasta Sochaczew i gminy Iłów wydarzeń jest obchodzona w naszym powiecie. Przed nami kolejne sportowa impreza ku jego czci – V Sztafetowy Bieg.

Do udziału w tym wydarzeniu, które odbędzie się 18 listopada ze startem honorowym o godz. 8.30 na boisku MOSiR przy ul. Warszawskiej zapraszamy każdego, niezależnie od wieku i uprawianej dyscypliny. Chodzi o dobrą sportową zabawę.

Co roku w sztafecie z Sochaczewa do Iłowa biegną uczniowie, nauczyciele, przyjaciele i znajomi znanego sportowca, ale nie tylko. Trasa do pokonania od lat jest niezmienna i liczy ok. 20 km ze startem na terenie stadionu MOSiR-u w Sochaczewie i metą w Iłowie. 

Rok temu w sztafecie udział wzięło ok. 100 osób. Organizatorami biegu sztafetowego jest Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji, Stowarzyszenie „Przez sport w przyszłość”, gmina Iłów, gmina Młodzieszyn oraz sekcja lekkoatletyczna OKS „SKRA” Warszawa oddział Sochaczew. 

Ten bieg sztafetowy jest wyjątkowy, bo nie liczy się tu żaden wynik, nie ma bicia rekordów, a jego celem jest uczczenie pamięci znanego komentatora i dziennikarza sportowego, nauczyciela i pedagoga a także promocja aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia. Po pokonaniu pewnego odcinka drogi grupa przekazuje pałeczkę kolejnym osobom, którzy wysiadają z jadące za nimi autokaru. Grupa kończąca bieg zajmuje miejsce w autokarze.

Start honorowy zaczyna się o godzinie 8.30 na terenie stadionu sportowego przy ul. Warszawskiej w Sochaczewie, tu też uczestnicy robią jedno okrążenie po bieżni stadionu. Zmiana sztafet następuje na całej trasie począwszy od Żukowa, gdzie zazwyczaj przy Szkole Podstawowej czeka spora grupa uczniów. To właśnie z tą szkołą przez wiele lat związany był Sylwester Rozdżestwieński, był dyrektorem tej placówki. Uczestnicy biegu spotykają się w Iłowie, na cmentarzu. Tu, na grobie śp. Sylwestra składane są kwiaty, uczniowie zapalają znicze. Przed cmentarzem jest też tradycyjnie meta sztafety.