VII Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Legionowej

0
133

21 listopada w Szkole Podstawowej w Iłowie odbyła się VII edycja Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej i Legionowej, którego inicjatorką była zmarła w ubiegłym roku nauczycielka historii Katarzyna Domańska. Minutą ciszy zebrani na sali: uczniowie, nauczyciele, rodzice, jurorzy i goście uczcili Jej pamięć.

Do konkursu przystąpiły dzieci z 4 szkół podstawowych z terenu gminy Iłów, które występowały w trzech kategoriach wiekowych: 5-6 , 7-10, oraz 11- 13 lat. Ich występy były oceniane przez jury w składzie: Łukasz Bartosiak, Tomasz Romanowski, Cezary Szymczak (przewodniczący).

Ocenie jury podlegały: warunki głosowe, intonacja, interpretacja, ogólny wyraz artystyczny oraz dobór repertuaru odpowiedni do wieku dziecka. Podkreślić warto, że repertuar, którzy zaprezentowali w tym roku młodzi wykonawcy był bardzo zróżnicowany. Starsi uczestnicy konkursu sięgnęli po piosenki oryginalne, mniej popularne, lecz bardzo piękne.

Warunki głosowe prawie wszyscy wykonawcy mają dobre, ale ważne jest przygotowanie – tłumaczył przewodniczący jury, który uzasadniał wyniki konkursu. – Chodzi o wcześniejsze rozśpiewanie, które ma duży wpływ na występ uczestnika i przekłada się na ocenę końcową – wyjaśniał Cezary Szymczak.

Po naradzie jury wyłoniło laureatów:  I, II, III miejsca oraz nagrody grand prix (lista poniżej). Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział. Korzystając z okazji organizatorzy (dyrekcja i nauczyciele SP w Iłowie) dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w wydarzenie, w szczególności sponsorom, którzy ufundowali nagrody i poczęstunek dla uczestników.

Kategoria 5-6 lat

I – Zuzanna Kobierecka – SP Iłów

II – Amelia Kowalska – SP Iłów

III – Hanna Kujawa – Przedszkole Samorządowe Iłów

Wyróżnienie – Krzysztof Józwik – SP Kaptury

Kategoria 7-10 lat

I – Zuzanna Wiedyńska – SP Brzozów

II – Julia Cieślak – SP Kaptury

III – Amelia Tomaszewska – SP Iłów

Wyróżnienie: Zuzanna Sikora – SP Brzozów

Kategoria 11-13 lat

I – Oliwier Dutkiewicz – SP Iłów

II – Agata Mikołajczyk  – SP Brzozów

III – Marianna Szymańska  – SP Brzozów

Nagroda GRAND PRIX – Sandra Łęcka