VII Zlot Zabytkowej Motoryzacji – próba sprawnościowa

0
43

W minioną niedzielę, 12 czerwca, na terenie powiatu sochaczewskiego za sprawą VII Zlotu Zabytkowej Motoryzacji można było podziwiać zabytkowe auta i motocykle. Łącznie można było obejrzeć łącznie ok. 70 zabytkowych pojazdów.  

W niedzielę, przed budynkiem głównym Starostwa Powiatowego w Sochaczewie przy ul. Piłsudskiego przy słonecznej pogodzie odbyła się próba sprawnościowa. Stare, ale bardzo dobrze utrzymane i zadbane auta oraz motocykle zjechały na plac, by dokonać próby pomiaru czasu w konkurencjach przygotowanych przez organizatorów.
Organizatorem zawodów był Automobilklub Polski, komandorem Zlotu – Mariusz Orzeszek. Patronat honorowy nad imprezą objął starosta sochaczewski Jolanta Gonta, fundując w jednej z kategorii również puchar.
Na Zlocie pojawiły się auta, na których widok zapiera dech w piersiach, za którymi oglądamy się na ulicach – jedni z rozrzewnieniem, nutą zadumy, inni z niedowierzaniem, że takie pojazdy kiedyś jeździły po naszych drogach. Można było podziwiać stare wysłużone, ale wciąż sprawne samochody auta. Była wśród nich m.in. Syrena, Trabant, Garbusek, Fiat 125p czy 126p. Było co podziwiać. Dla pasjonatów i kolekcjonerów to duże wydarzenie.

http://www.powiatsochaczew.pl/