Wakacji już nadszedł czas!

0
146

Wakacje już się zaczęły, a w naszych sercach jeszcze żyją emocje związane z wydarzeniami, które miały miejsce w szkole. Ostatni miesiąc zaczął się od bardzo atrakcyjnych wycieczek.

1 czerwca dzieci komunijne z klas trzecich, wspólnie z rodzicami, z księdzem proboszczem A. Sałkowskim i P. Feligą odwiedziły miejsce kultu w Licheniu.

Za kilka dni uczniowie klas trzecich byli na wycieczce w Toruniu. Tam czekały na nich liczne atrakcje, takie jak: rejs statkiem po Wiśle, zajęcia w Piernikarni Mistrza Bogumiła, zapoznanie się z toruńskimi legendami w Domu Legend i zwiedzanie Starówki Toruńskiej gdzie przewodnikiem był najsłynniejszy mieszkaniec tego miasta Mikołaj Kopernik.

Klasa pierwsza wybrała się na wycieczkę trochę bliżej, mianowicie do stolicy. Tam dzieci zobaczyły najciekawsze zabytki na Starym Mieście, uczestniczyły w zajęciach w Manufakturze Cukierka i co najważniejsze mogły na własne oczy zobaczyć Stadion Narodowy.

Wielu naszych uczniów z klas I-III wzięło udział w konkursach organizowanych na terenie naszej szkoły, jak i w sąsiednich placówkach. Zuzanna Woźnicka urzekła wszystkich swoim głosem podczas I Międzygminnego Konkursu Piosenki Chrześcijańskiej w Iłowie plasując się na II  miejscu. Uczennice P. Bodzioch i  Z. Grys  uzyskały wyróżnienie w konkursie plastyczno- informatycznym promującym zdrowe odżywianie w SP w Brzozowie. Natomiast uczennice naszej szkoły W. Wojda i R. Wasielewska najlepiej zaprezentowały się podczas Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego w Rybnie. Obie wykazały się znajomością literatury dziecięcej i udowodniły, że  dzieci czytają , a książki nie poszły do lamusa.

Ponadto wielu naszych uczniów zostało nagrodzonych w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS, na szczególną uwagę zwróciła praca W. Kowalik, ponieważ dziewczynka uplasowała się na I miejscu na etapie powiatowym.

Najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom z klas trzecich, gdyż one kończą I etap edukacji i przechodzą do klasy IV. Na pożegnanie uczniowie pod okiem wychowawczyń dla swoich młodszych kolegów, nauczycieli i rodziców przygotowali apel. W przedstawieniu znalazł się skrót wiadomości z trzech wspólnie  przeżytych lat. Na zakończenie wszyscy wzięli się za  ręce i zaśpiewali piosenkę pt. ,,Ostatni splećmy krąg”. Trzecioklasistom życzymy dobrego startu w II etap edukacji, a wszystkim dzieciom życzymy udanych wakacji.

Hanna Fortuna

.