Weekend za pół ceny

0
123

To już trzecia edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, której organizatorem jest Polska Organizacja Turystyczna. Zespół Pałacowo-Parkowy kolejny już raz dołączył do miejsc, które szeroko otwierają swe podwoje dla wszystkich turystów.

W sobotę 7. i niedzielę 8. października, od 8 do 17 można zwiedzać zabytkowy pałac, w którym mieszkał i komponował Fryderyk Chopin, płacąc tylko 6 zł za bilet normalny i 3 zł za ulgowy (uczniowie i studenci oraz osoby niepełnosprawne).

W sobotę, dodatkowo z okazji dnia seniora, bilety na koncert w pałacu również o połowę tańsze i kosztują 7 zł. Wystąpi zespół Gregorja Cepona, który zagra słoweńskie rytmy. Rodzinny zespół gra na wielu instrumentach – popłyną dźwięki akordeonu, klarnetu, gitary, trąbki i kontrabasu. Z pewnością wprawią wszystkich we wspaniały nastrój. Usłyszymy dźwięczny bas-baryton Janeza Kunavara, a o muzyce słoweńskiej opowie Marta Kunavar.

Po koncercie zapraszamy do zwiedzania pałacu.

 

 

 

Po koncercie, w sali lustrzanej otwarta zostanie wystawa pod tytułem „Ułani, ułani”. Została ona zorganizowana przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach oraz Grupę Rekonstrukcji Historycznej Stowarzyszenie Patria Polonia.  Można tu zobaczyć umundurowanie oraz regulaminowe wyposażenie osobiste żołnierzy. Ta wystawa prezentowana będzie w salach sannickiego pałacu do  30 listopada tego roku.

Na I piętrze warto też zerknąć na wystawę malarstwa i metaloplastyki Michała Siemińskiego, która będzie tu jeszcze tylko do 12 października. Z kolei w parkowej alei pokazujemy cykliczną wystawę plenerową, związaną z Władysławem Dziewulskim, wielkim polskim astronomem. Do tego związanym pokrewieństwem z ostatnim prywatnym właścicielem sannickich dóbr – Władysław był bratem Stefana Dziewulskiego.

Za tydzień, w niedzielę 15 października tradycyjny koncert fortepianowy – wystąpi duet – Justyna Galant i Filip Wojciechowski. Towarzyszyć im będzie aktorka – Beata Kawka.

Bilety można rezerwować za pośrednictwem naszej strony internetowej w zakładce BILETY

Kawiarnia w pałacowej oranżerii czynna do 19.