Wesołe Wakacje uczniów SP w Brzozowie

0
167

Szkoła Podstawowa w Brzozowie co roku organizuje uczniom letni wypoczynek w ramach programu edukacyjno-wychowawczego ph. „Wesołe wakacje”. W sezonie letnim roku 2016/2017 została zrealizowana XIV edycja tego programu. Tym razem grupa uczniów klas III – VI pod opieką nauczycielek Anny Słowińskiej i Otylii Skierskiej spędziła pięć dni nad polskim Bałtykiem w Łebie, w ośrodku wypoczynkowym „Fregata”.

W trakcie tego pobytu uczestnicy „Wesołych wakacji” „Bajkową kolejką” zwiedzili miejscowość, w której mieszkali. Zobaczyli wydmy, z których w drodze powrotnej odbyli pieszą wędrówkę brzegiem morza. Płynęli statkiem po jeziorze Łebsko. Świetnie bawili się w Łeba Park – Rodzinnym Parku Rozrywki, korzystając ze wszystkich jego atrakcji (Zamek Strachu, zjeżdżalnie pontonowe, mini zoo, galeria minerałów i skamielin, pojazdy Flinstonów, wioska indiańska, strzelanie z łuku, płukanie złota). Zwiedzili Sea Park w Sarbsku; podziwiali dwa pokazy z udziałem uszatek kalifornijskich i fok szarych. Wykorzystując ciepłą pogodę kąpali się w morskiej wodzie. Ponadto podziwiali widoki z latarni morskiej Stilo i eksponaty Muzeum Bursztynu w Łebie. Właściciele pensjonatu zorganizowali grilla, na którym piekli dla dzieci kiełbaski i chleb. W trakcie pobytu w Nowęcinie opiekunowie zrealizowali z dziećmi program profilaktyczny „Tak, czy nie”.

Głównym celem tego wyjazdu, jak wyjaśnia Anna Słowińska było atrakcyjne zagospodarowanie czasu wolnego uczniów, tak by spędzili go miło i pożytecznie. Uczestnicy akcji letniej uiszczali tylko część kosztów pobytu. Druga część pokryta została z funduszy: gminnych środków przeciwalkoholowych, Banku Spółdzielczego w Iłowie, Vistula Banku Spółdzielczego w Wyszogrodzie i księdza Proboszcza miejscowej parafii. Organizatorzy i dyrektor szkoły bardzo dziękują sponsorom za wsparcie tegorocznej akcji letniej darczyńcom.

Wszyscy uczestnicy, jak dostrzegają organizatorzy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu. Z bagażem pełnym nowych wrażeń i doświadczeń wrócili do swoich domów. Realizatorki tego bardzo ważnego w życiu szkoły programu edukacyjno-wychowawczego obiecują, że dołożą wszelkich starań, żeby kolejna, XV już edycja programu była równie atrakcyjna dla dzieci jak ta, która minęła.