Weź udział w rajdzie i zbieraj wpisy do paszportu

0
94

Trwają zapisy na XVIII Rodzinny Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie przyjmuje zgłoszenia do 10 sierpnia. Rajd odbędzie się w sobotę 19 sierpnia. W tym roku organizatorzy imprezy przygotowali dla uczestników dodatkowe atrakcje. Jedną z nich jest Wakacyjny Paszport Aktywności.

Rajd wystartuje o godzinie 9.00 z placu Kościuszki, ale już od 8.00 czynne będzie biuro, w którym uczestnicy odbiorą certyfikaty uczestnictwa oraz pamiątkowe koszulki. Rowerzyści będą mieli do pokonania 42-kilometrową trasę po ziemi sochaczewskiej. Peleton prowadzą komandorzy rajdu, a przejazd jest zabezpieczany przez policję, karetkę pogotowia i serwis techniczny. Szpaler rowerzystów wyjedzie z Sochaczewa ulicami: Płocką, Gawłowską oraz Batalionów Chłopskich. Przejadą przez miejscowości: Juliopol i Młodzieszyn, Mistrzewice, Witkowice. Na dłużej zatrzymają się w Kamionie Poduchownym, gdzie organizatorzy rajdu przygotują piknik rodzinny z licznymi atrakcjami. Następnie peleton skieruje się z powrotem do Sochaczewa. Rozwiązanie rajdu zaplanowano około godziny 14.00 przy placu Kościuszki.

W tym roku za sam udział w rajdzie, jak i w innych letnich aktywnościach można zdobyć atrakcyjne nagrody. Możliwe jest to dzięki projektowi Wakacyjny Paszport Aktywności, współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
Wakacyjny Paszport Aktywności jest projektem partnerskim z Miastem Sochaczew obejmującym kilka wydarzeń ujętych w spójną całość, promującą aktywność sportową i społeczną. Głównymi atrakcjami przedsięwzięcia są dwie imprezy, organizowane cyklicznie od 18 lat – Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej o Puchar SOS „Zamek” oraz Rodzinny Rajd Rowerowy po Ziemi Sochaczewskiej im. Tadeusza Krawczyka – wyjaśnia ideę przedsięwzięcia jego pomysłodawca poseł ziemi sochaczewskiej, minister Maciej Małecki.
Brane pod uwagę będą wszelkie formy aktywności. Przykładowo: udział w obozie sportowym, zawodach, różnego typu imprezach i zajęciach, wejścia na obiekty sportowe takie jak basen, boisko. Podwójnie oceniana będzie aktywność w charakterze wolontariatu (np. współpraca z NGO przy organizacji różnych wydarzeń). Wystarczy pieczątka klubu, stowarzyszenia, fundacji, obiektu, organizatora lub załączony bilet, data i zapis, z jakiej formy aktywności uczestnik skorzystał.

Czyste druki paszportów można pobrać w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie. W tym samym miejscu można składać wypełnione paszporty. MOSiR będzie je przyjmował do 11 września. Wśród najaktywniejszych posiadaczy paszportów wylosowane zostaną atrakcyjne nagrody, które będą wręczone podczas spotkania podsumowującego projekt „Między Turniejem a Rajdem zdobywamy Wakacyjny Paszport Aktywności”, które odbędzie się pod koniec września.

Tymczasem zachęcamy do zapisów na XVIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka. Udział w nim jest bezpłatny. Zapisy trwają do 10 sierpnia. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Olimpijskiej 3. Osoby poniżej 18 roku życia mogą zostać zapisane jedynie przez rodziców. Dzieci do lat 14 biorą udział w rajdzie wyłącznie pod opieką dorosłych. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 862-77-59. Regulamin rajdu i wnioski zgłoszeniowe znajdują się na stronach: www.maciejmalecki.pl, www.sochaczew.pl, mosir.sochaczew.pl oraz na profilu Facebooka imprezy. Skan zgłoszenia należy wysłać na adres: rajd.zapisy@interia.pl  lub faxem na numer: 862-77-59. Zgłoszenie można dostarczyć również pocztą na adres: MOSiR, ul. Olimpijska 3, 96-500 Sochaczew.

Organizatorami imprezy są Stowarzyszenie Odnowy Sochaczew „Zamek”, minister Maciej Małecki, Miasto Sochaczew, Sklep rowerowy „od A do Z” pani Anny Krawczyk – żony patrona rajdu. W organizacji pomagają też Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, MOSiR i Dragon Fight Club Sochaczew. W tym roku impreza jest wspierana przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Maciej Frankowski

.