Wieczór poezji z Anną Bojanowską

0
73

Gminna Biblioteka Publiczna w Kątach zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Pokaż się w bibliotece”, które odbędzie się 15 listopada o godz. 17.00. Tym razem naszym gościem będzie sochaczewska poetka Anna Bojanowska. Jesienne wieczory to najlepszy czas, aby w tym pędzącym świecie nieco zwolnic tempo, zatrzymać się, znaleźć czas na refleksję… . W jesiennych zamyśleniach może nam przyjść z pomocą poezja i muzyka, dlatego tym bardziej zapraszam, aby ten listopadowy wieczór zechcieli Państwo spędzić z nami. Podczas spotkania Pani Anna będzie promować swój najnowszy tomik poezji „Kwiaty serca”. Grą na gitarze oraz śpiewem wieczór uświetni Bartosz Madej.

Anna Bojanowska  pisze prozę, poezję, bajki dla dzieci, opowiadania i teksty piosenek. Interesuje się także rysunkiem. „W poezji pokazuje nam swoją wrażliwość, głębię przemyśleń, przeróżnych odczuć, wiarę w Boga i człowieka, oraz wiarę w lepszy świat, w który sama zdołała uwierzyć. Ze swoją formą wyrazu, bogactwem treści, z serca do serca, z duszy do duszy, wlewa niegasnące światło nadziei i optymizmu. Obecnie tworząc, realizuje się i spełnia na szerszej płaszczyźnie. Przez dwa lata uczęszczała na wieczory Literackie w Sochaczewie i tu recytowała swoje wiersze licznie zebranej publiczności. Publikowała w „Przeglądzie Bibliotecznym” oraz lokalnej gazecie „Ziemia Sochaczewska” Zaistniała również jako poetka w wydanej Antologii Poetów Sochaczewskich. Ślad swojej twórczości zostawiła także w jubileuszowych almanachach Wydawnictwa KryWaj oraz ostatnio wydanej Antologii Peron Literacki. Zdobywczyni wyróżnienia w Turnieju Jednego Wiersza „O Kałamarz Metafor” organizowanego w jej rodzimym mieście. Laureatka V Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa dobrze, że jesteście” u Anny Dymnej. Autorka ma na swoim koncie kilka wydanych pozycji książkowych. Książka pt: „Nie przegrać życia” wiele razy służyła studentom, jako pomoc, na której opierali oni swoje własne prace magisterskie.” (źródło cytatu: www.annabojanowska.j.pl)

Wydane Książki Autorki to:
„Nie przegrać życia” – (2009 rok) Wydawnictwo POMOC Misjonarzy Krwi Chrystusa z Częstochowy.
* Tomik poezji „Jeśli Kochasz…” – (2012 rok) Wydawnictwo KryWaj z Koszalina.
* Tomik poezji „Rozwinąć skrzydła wiary” – (2013 rok) Wydawnictwo KryWaj z Koszalina.
* Pozycja książkowa dla dzieci „Bajeczki ze zwierzęcej teczki” – (2014 rok) Wydawnictwo KryWaj z Koszalina.
* Tomik poezji „Kwiaty serca” – (2016 rok) Wydawnictwo KryWaj z Koszalina.

W planach wydanie kolejnej książki „I żartem i serio” jako pracy zbiorowej wspólnie z Krzysztofem Łozowskim z Warszawy, Anna Bojanowska – poezja, Krzysztof Łozowski – rysunek.

Na zakupionych książkach będzie można uzyskać autograf Pani Anny.