Wielkanoc w małym regionie

0
105

2 kwietnia 2017 roku w pobliskiej miejscowości o nazwie Rybno odbył się pierwszy kiermasz Wielkanocny. Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, a zwłaszcza nasi mieszkańcy z przyjemnością przyjęli zaproszenie od dyrektora Biblioteki Publicznej w Rybnie Alberta Szułczyńskiego. Pełni zapału, zaangażowania i chęci zaprezentowania swoich prac, mieszkańcy od świtu do wieczora podczas zajęć terapeutycznych z przyjemnością wykonywali wszelkie gadżety o tematyce wielkanocnej. W tym: zające, baranki, owieczki, koguciki, kurczaczki, serwety, pisanki, stroiki, lalki, dywany, a także kwiaty.

Różnego rodzaju metody i techniki dały możliwość wykorzystania wyposażenia pracowni jakim dysponujemy. Tym samym nasze krosno zostało użyte do tkania dywanów, maszyną do szycia zachwyciły się Nasze panie tworząc przepiękne kreacje dla lalek, a i igła z nitką „miały co robić” przy ręcznym szyciu filcowych zwierzątek kojarzących się z Wielkanocą. Zainteresowania kulinarne były rozwijane przy wypiekach figurek z masy solnej. Natomiast malarstwo hobbystyczne dołączyło do wypieków aby je udekorować.

Na kiermasz przybyli okoliczni mieszkańcy jak i zainteresowani z innych pobliskich miejscowości. Wszyscy już powoli poczuli aurę zbliżających się Świąt Wielkanocnych podziwiając jak i nabywając prace wykonane przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.

Dziękujemy bardzo za przygotowanie i opiekę, liczymy na dalszą współpracę.

Magdalena Harazińska 

Wioletta Ziernik