Wigilia u Seniorów z Nowej Suchej

0
312

Stowarzyszenie Seniorów Gminy Nowa Sucha przygotowało wieczerzę wigilijną w dniu 9 grudnia 2017 roku w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury. W wieczerzy wigilijnej brali udział członkowie stowarzyszenia i zaproszeni goście.

Po powitaniu, Alfred Nowiński podzielił się refleksją na temat znaczenia Wigilii Bożego Narodzenia i łamania się opłatkiem, życzenia wszystkim zgromadzonym w imieniu Zarządu Stowarzyszenia złożyła Maria Haczykowska. Następnie piękne życzenia świąteczne i noworoczne seniorom złożyli wójt Maciej Mońka i dyrektor GOKSiR Ireneusz Łukawski.

Dziesięcioosobowa grupa seniorów przygotowała program artystyczny, śpiewane były kolędy i recytowane wiersze o narodzeniu Pana Jezusa.

Alfred Nowiński przeczytał fragment Ewangelii wg Św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa i modlitwę przed łamaniem się opłatkiem. Nastąpił wzruszający moment łamania się opłatkiem i składania życzeń każdego z każdym. Poczuliśmy się jak jedna rodzina. Zaproszeni goście byli obdarowani prezentami.

Zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy przygotowanej przez catering, Po posileniu się było wspólne śpiewanie kolęd. Koleżanki i koledzy z Boryszewa zaśpiewali kilka pięknych mniej znanych kolęd.

Na zakończenie Alfred Nowiński przedstawił propozycje wycieczki do Warszawy do Muzeum Narodowego i Muzeum Polin oraz listę spektakli teatralnych do wyboru na I kwartał 2018 roku.