Wigilijne spotkanie z seniorami

0
141

Miniony piątkowy wieczór Seniorzy z gminy Brochów mieli okazję spędzić razem przy wigilijnym stole w gościnnych progach Fundacji S.O.S. Dolina Słońca w Piaskach Królewskich.

Ten uroczysty wieczór rozpoczęły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brochowie jasełkami bożonarodzeniowymi.

Po zakończonym występie wójt gminy Piotr Szymański przywitał wszystkich składając serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. Do życzeń przyłączyli się obecni na spotkaniu przewodniczący Rady Gminy Tomasz Staszewski, sekretarz gminy Wioletta Dobrowolska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ilona Kubera oraz pracownicy GOPS.

Prawdziwie rodzinna atmosfera nastała z chwilą łamania się opłatkiem, Seniorzy nie kryli wzruszenia i łez podczas składania życzeń świątecznych.

Tradycyjnie po wspólnym łamaniu się opłatkiem Seniorzy i goście zasiedli do wspólnej wigilijnej wieczerzy.

Dla Seniorów jak co roku zostały przygotowane upominki gwiazdkowe oraz świąteczne piernikowe ozdoby wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Brochowie.
Wieczór wigilijny upłynął w świątecznej atmosferze, która nie jednemu Seniorowi przywołała wspomnienia z minionych lat.

Wigilia dla Seniorów z gminy Brochów została zorganizowana przez:
wójta gminy Brochów,
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brochowie,
Fundację S.O.S. Dolina Słońca w Piaskach Królewskich.
Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć tegorocznym darczyńcom Firmie Helio S.A., która jako potentat rynku bakalii i mas do ciast w Polsce, przekazała darowiznę w postaci orzechów, suszonych i karmelizowanych owoców, mas makowych, krówkowych i kajmakowych, dzięki którym na świątecznych stołach naszych Seniorów zagoszczą potrawy prawdziwie bożonarodzeniowe.