Wizyty w przedszkolu

0
130

Wizyta muzyka

„Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka.”

~Dawid Crossby~

.
15 marca 2017 roku nasze przedszkole odwiedził muzyk, Paweł Rolewski. Spotkanie to zorganizowane zostało w związku z realizowanym  tematem tygodnia ,,Poznajemy instrumenty”. Pan Paweł poprowadził gościnnie zajęcia dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci poznały takie instrumenty jak: akordeon,  saksofon i organy. Prezentacja instrumentów oraz muzyczne zabawy sprawiły wiele radości małym przedszkolakom. W czasie spotkania przedszkolaki miały okazję do wspólnego muzykowania. Hitem okazały się zagrane i zaśpiewane wspólnie z dziećmi piosenki, którą dzieci nucą na co dzień w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi za poświęcony nam czas. To była ekscytująca i magiczna wycieczka po krainie muzyki instrumentalnej. Dziękujemy Panu Pawłowi za kontakt z żywą muzyką i zapoznanie dzieci z instrumentami 🙂

Zespół Szkół w Rybnie

.

.

Wizyta fryzjera 

W poniedziałek 6.03.2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z panią fryzjerką. Pani Edyta to mama naszego przedszkolaka Huberta Kobylańskiego. Opowiedziała nam wiele ciekawostek związanych z tym zawodem. Swoją wizytę rozpoczęła krótką pogadanką na temat tego kim jest fryzjer oraz czym się zajmuje. Następnie zaprezentowała atrybuty fryzjera, które przyniosła z  salonu, wśród nich znalazły się między innymi: peleryna, szczotka, suszarka, maszynka, lusterko i wiele innych. Największe zainteresowanie, zwłaszcza wśród chłopców, wzbudził specjalny pas fryzjerski, który swoim wyglądem przypominał pas kowbojski. Pani Edyta przygotowała dla dzieci niespodziankę i  zaprosiła chętne dzieci do uczesania. Przedszkolakom dużo radości sprawiło czesanie i układanie  fryzur. W ramach wdzięczności dzieci dały pani Edycie własnoręcznie wykonany  plakat z fryzurami, który ma ją inspirować  do dalszej pracy. Po tak ekscytującym  spotkaniu   każdy przedszkolak z chęcią będzie chodził do fryzjera.

Zespół Szkół w Rybnie

.