Wizyta władz Wojskowej Akademii Technicznej w gminie Brochów

0
105

22 sierpnia w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: przedstawiciele Wojskowej Akademii Technicznej na czele z rektorem – komendantem płk dr hab. inż. Tadeuszem Szczurkiem, starosta sochaczewski – Jolanta Gonta i wicestarosta Tadeusz Głuchowski, proboszcz parafii Brochów ks. Paweł Olszewski oraz przedstawiciele samorządu gminy Brochów na czele z wójtem gminy Piotrem Szymańskim.

Spotkanie miało na celu zapoznanie lokalnych władz z planami jakie ma Wojskowa Akademia Techniczna wobec funkcjonowania zakupionego przez nich zabytkowego zespołu dworsko-parkowego w Brochowie.

Akademia ma kilka pomysłów na zaadaptowanie kompleksu na wdrożenie których stara się  o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, od których zależy realizacja i powodzenie projektów. Każdy z tych projektów sprowadza się do bazy naukowo – dydaktycznej WAT-u.

Po spotkaniu wójt Piotr Szymański zaprosił wszystkich uczestników do obejrzenia Centrum Medyczno- Rehabilitacyjnego, a następnie goście przeszli się do kościoła, gdzie ksiądz proboszcz opowiedział o historii i losach brochowskiej bazyliki.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniu za poświęcony czas, ale przede wszystkim za dobrą merytoryczną rozmowę, która daje nadzieję, że dworek ma jeszcze szansę na to by funkcjonować, na co od wielu lat liczą mieszkańcy gminy.