Wojenko, wojenko…

0
87

W poniedziałek, 20 listopada 2017 r. Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Stanisława Grzmota Skotnickiego. Dzieci przygotowały program patriotyczny, podczas którego Mieszkańcy mogli wrócić wspomnieniami do dawnych czasów, przypomnieć sobie miłostki z okresu wojny i pośpiewać wraz z artystami najbardziej znane pieśni patriotyczne.

Każdy występ młodych ludzi budzi wśród Mieszkańców wiele radości. Jest to szczególny wyraz pamięci o starszych i schorowanych ludziach. Dzisiejszy zaś występ w sposób szczególny pokazuje piękny patriotyzm tkwiący w sercach młodego pokolenia Polaków, będących nadzieją dla przyszłości naszej Ojczyzny.

Nasi Mieszkańcy też oddają hołd żołnierzom walczącym za wolność Polski, corocznie odwiedzając mogiły powstańcze na okolicznych grobach.

Wydarzenie to było wielkim wzruszeniem i na niejednej twarzy wśród Widzów pokazały się łzy wzruszenia, a dla młodych artystów były jednocześnie dowodem uznania.

Dziękujemy za piękny występ i dostarczenie naszym Mieszkańcom wielu miłych chwil, które pozostaną w ich pamięci na długo.

Magdalena Grabarek

Wioletta Ziernik