Wojewódzkie remonty prawie na finiszu

0
148

Do finału zmierzają dwie ważne inwestycje prowadzone na terenie Sochaczewa. Jak poinformował nas Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, do 30 listopada mają być zakończone prace na ul. Chodakowskiej i budowa mostu na Pisi.

Od kwietnia mieszkańcy Sochaczewa i okolic przejeżdżający przez Boryszew korzystają z tymczasowej przeprawy. Poprzedni most (powstały w 1926 roku, a rozbudowany w 1947) nie nadawał się już do użytku. W jego miejsce powstaje nowoczesny most łukowy o najwyższej skali obciążeń i nośności. Całkowita wartość inwestycji, obejmującej również kosztowną rozbiórkę poprzedniego obiektu, przekroczy 5 mln zł.

W ciągu ulicy 15 Sierpnia powstała jednoprzęsłowa konstrukcja łukowa, wsparta na palach. Nowy most, mierzący ponad 52 metry,  jest szerszy od poprzednika, dzięki czemu korzystający z drogi zyskają wygodniejsze chodniki i przejazd rowerowy. Będzie miał on nośność aż do 50 ton, co jest szczególnie ważne z uwagi, że w tym rejonie mieści się dużo firm i obiektów przemysłowych, a co za tym idzie ruch samochodów ciężarowych jest tam wzmożony.

Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW zapewnia, że prace na moście na rzece Pisi przebiegają zgodnie z harmonogramem. Postępy widać gołym okiem.

Na wschodniej stronie jezdni ułożona została już warstwa wiążąca asfaltu. Na stronie zachodniej obecnie trwają prace brukarskie. Ruch pojazdów przełożono już z przeprawy tymczasowej na nowy obiekt. Jedyną przeszkodę dotyczącą zakończenia inwestycji może stanowić załamanie pogody. Jeżeli aura pozwoli, termin zakończenia robót zostanie zachowany – mówi rzecznik MZDW.

Równie sprawnie przebiegają prace na ul. Chodakowskiej. Po remoncie arteria ma mieć jezdnię siedmiometrowej szerokości. Dla wygody kierowców rozszerzy się ona na ostatnim odcinku, przy rondzie Jana Pawła II. Zamówiony i opłacony przez miasto projekt remontu Chodakowskiej zakłada wymianę jezdni wraz z podbudową, przebudowę skrzyżowań z ulicami Pocztową i Włókienniczą, budowę trzech zatok autobusowych i chodników po obu stronach drogi, ułożenie dwumetrowej ścieżki rowerowej (utwardzonej kostką brukową). Miasto opłaciło również modernizację oświetlenia. Ekipy pracujące w Chodakowie miały ułatwione zadanie, ponieważ w drodze jest ułożona nowa kanalizacja sanitarna, dobudować trzeba było tylko kanalizację deszczową wraz z odgałęzieniami.

Remont ulicy Chodakowskiej jest już na ostatnim etapie – mówi Monika Burdon. –  Zakończone zostały wszystkie prace przy przebudowie infrastruktury podziemnej. Drogowcy ułożyli również warstwę wiążącą asfaltu. Do wykonania pozostały jeszcze prace związane z nasadzaniem zieleni, montaż barier przy znajdujących się tam budynkach szkoły, regulacja włazów i studzienek i prace porządkowe.

Agnieszka Poryszewska
agnieszka.poryszewska@sochaczew.pl