Wspólne kontrole Policji i Społecznej Straży Rybackiej

1
137

W miniony weekend funkcjonariusze wspólnie ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej kontrolowali osoby wędkujące na wodach na terenie miasta i gminy Sochaczew.

W sobotę sochaczewscy wędkarze mogli spotkać niecodzienny patrol. Wspólnie służbę pełnili policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz strażnicy Społecznej Straży Rybackiej PZW okręg Sochaczew.

Strażnicy sprawdzali przede wszystkim posiadanie przez wędkujących karty wędkarskiej oraz aktualnych zezwoleń do połowu ryb. Sprawdzali również wymiary ochronne, limity ilościowe i wagowe złowionych ryb a także prawidłowość przetrzymywania ryb. W większości przypadków nie było zastrzeżeń co do wędkarzy. Wylegitymowano tego dnia 11 osób, które łowiły ryby na sochaczewskich akwenach. Policjanci ukarali 2 osoby mandatami karnymi za brak zezwolenia na połów ryb. Była to już kolejna taka kontrola i na pewno nie ostatnia. Kontrole mają na celu także poprawę bezpieczeństwa na akwenach wodnych. Przypominamy, że według obowiązujących przepisów łowienie ryb na akwenach PZW, w tym rzekach bez karty wędkarskiej oraz bez zezwolenia podlega karze grzywny w wysokości od 200 do 1000 złotych.

Spotkanie z wędkarzami było również okazją do rozmowy z nimi, na temat bezpieczeństwa nad wodą, dzielenia się swoim doświadczeniem i wiedzą o danym akwenie z osobami, które w miejscach nie wyznaczonych do tego noszą się z zamiarem kąpieli.

.

1 KOMENTARZ

  1. PZW okręg Sochaczew, tak strasznie broni tej swojej części Zalewu Boryszewskiego, ale prócz tego nie robia tam nic. Rowerem nie da się tam przejechać, trawa nie skoszona, śmieci usypują się z koszy. Ogólny nie porządek!

Comments are closed.