Wybierz książkę do szkolnej biblioteki

0
33

Zespół Szkół w Teresinie aktywnie uczestniczy w kolejnym edukacyjnym projekcie, tym razem jest to Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. W zakresie jego realizacji biblioteka szkolna otrzymała fundusze na zakup nowości książkowych.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2016 r. Zespół Szkół im Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie złożył za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Sochaczewie wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. Wniosek ten został złożony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, a także zakup nowości wydawniczych. Biblioteka szkolna wzbogaci się o nowości książkowe, co powinno jeszcze bardziej zachęcić uczniów do czytania.

Planowane zakupy książek będą skonsultowane z uczniami, nauczycielami, rodzicami i pracownikami szkoły.

Obok zakupu książek zaplanowano szereg inicjatyw promujących czytelnictwo w szkole, szereg działań wskazujących na współdziałanie szkoły w środowisku lokalnym, w tym z biblioteką publiczną i pedagogiczną.

Katarzyna Wróbel, nauczyciel bibliotekarz rozdała wszystkim obecnym ankiety w sprawie doposażenia biblioteki szkolnej. Każdy uczeń, rodzic, nauczyciel i pracownik szkoły może zaproponować tytuły książek, które chce wypożyczyć i przeczytać. Zachęcam całą społeczność szkolną do podania swoich propozycji. Teraz wypełnione ankiety należy dostarczyć do biblioteki szkolnej. Już wkrótce spełnimy wasze czytelnicze marzenia.

.