Na wycieczce w „Magicznych Ogrodach”

0
53

dscn2582-800x600

5.10.2016 r uczniowie klas I-IV Szkoły Podstawowej w Wyczółkach byli na wycieczce w Rodzinnym Parku Tematycznym „Magiczne Ogrody” w Janowcu.

To niezwykłe miejsce łączące naturę z baśniowym światem. Dzieci obejrzały: Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Robankowe Wzgórze, Bulwiakową Osadę, Mordole, Wodny Świat, Smocze Gniazdo i Krasnoludzki Gród. Historię powstania Magicznych Ogrodów – opowieść o potężnych czarodziejach – Aragu i Zonanie – opowiedział nam Krasnolud. Wszyscy mogli zrobić sobie zdjęcie z kudłatym Mordolem. Szczególną atrakcją mrożącą krew w żyłach była wyprawa do bagiennego Mroczyska, gdzie dzieci spotkały potężnego Araga.

Poza wieloma magicznymi miejscami i postaciami dzieci mogły podziwiać przepiękne krajobrazy przepełnione kwiatami, drzewami, strumieniami i wodospadami, które to rozbudzały zmysły zwiedzających i ich wyobraźnię.

Po wspaniałej wyprawie i zabawie w Magicznych Ogrodach pojechaliśmy do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Obejrzeliśmy tam różne meble i eksponaty związane z życiem i twórczością naszego wieszcza oraz poznaliśmy historię jego życia. Podczas spaceru po czarnoleskim parku zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie rosła opisywana w twórczości poety lipa.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody wycieczka do Magicznych Ogrodów i Czarnolasu była bardzo udana.

Więcej zdjęć w galerii.

Zespół Szkół w Wyczółkach