Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i Manufaktury Cukierków

0
43

15 listopada klasy 05 i 06 wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik i Manufaktury Cukierków. Pierwszym miejscem jakie zwiedziliśmy było Centrum Nauki Kopernik, mogliśmy tam poznać tajemnice otaczającego nas świata. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zbadać oraz sprawdzić jak działają tajemnicze eksponaty. Wielką zabawą, ale i nauką były przeprowadzone eksperymenty. Miło było patrzeć na uśmiechnięte i pełne zaciekawienia twarze dzieci, gdy mogły doświadczać same wielu zjawisk ze świata nauki jak i przyrody.

Kolejną atrakcją czekającą na dzieci była Manufaktura Cukierków. Dzieci zobaczyły w jaki sposób powstają małe arcydzieła sztuki cukierniczej-lizaki i miniaturowe karmelki. Podczas pokazu dzieci obserwowały cały proces tworzenia wzoru, aż do momentu uzyskania efektu końcowego w postaci maleńkiego karmelka, którego mogły od razu skosztować. Na koniec każde dziecko otrzymało pyszne słodkości.

Wycieczka była bardzo udana, a dzieci bogatsze o nowe doświadczenia i samodzielnie zdobytą wiedzę wróciły szczęśliwe do domu.

Szkoła Podstawowa w Feliksowie

.